03 червня о 10.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться онлайн-засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінанасів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Ігор Хміль взяв участь в установчих зборах Наглядової ради з питань електронного врядування Роздрукувати

Нинішній стан взаємодії органів державного управління, місцевого самоврядування з громадою вимагає прозорості, доступності та відкритості. Саме для цього створена і працює програма «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), розрахована на 2015-2019 рр. Наразі ця програма розрахована на реалізацію у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській та Одеській областях із подальшим впровадженням по всій Україні. В країні нараховується майже 24 млн Інтернет-користувачів, 71% яких зацікавлені отримувати послуги та комунікувати з державними установами в режимі он-лайн. Тож комунікація е-каналами потребує подальшого удосконалення, а також законодавчого забезпечення. І якщо останнє залежить від центральних органів законодавчої та виконавчої влади, то впровадження, навчання та широка обізнаність населення – то вже справа місцевої влади та органів місцевого самоврядування.

Під час зустрічі президент фонду «Східна Європа» Віктор Лях детально розповів про мету та очікувані результати від реалізації програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади». Програма розрахована на горизонтальну площину, тобто розширення е-зв’язку між місцевою владою та громадою та на вертикаль влади – координація центральної та місцевих влад. Уже є чималі досягнення в цьому напрямку і Вінницька область часто ставилася в приклад іншим регіонам. Область перша серед усіх затвердила стратегію е-урядування, обласний центр підключений до системи електронних петицій, впроваджені електронні черги для отримання адміністративних послуг тощо. Сфера електронного врядування, за словами Віктора Ляха, швидко змінюється, але на 2016 рік заплановано відпрацювання моделей ЦНАПів в об’єднаних громадах, вдосконалення регіональних порталів, а також інтенсивне навчання надавачів та користувачів послуг, розробка дистанційного курсу з електронного врядування, подальший розвиток регіональної мережі електронних петицій, вдосконалення дніпропетровської платформи е-інвентаризації видатків з можливим впровадженням в інших регіонах.

Представники Вінницької області звернули увагу координаторів програми е-урядування на те, що вкрай необхідно розвивати надання електронних соціальних послуг, як то вирішення питань субсидій, соціальних пільг, нарахувань тощо. Зокрема, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко акцентував увагу на тому, що нерідко можна бачити гарний ЦНАП без відвідувачів, і малесенькі переповнені приміщення, куди люди звертаються по соціальні послуги. Такі перекоси треба ліквідовувати і, таким чином, наближати е-урядування до громади. Відповідно треба посилювати навчання надавачів послуг і запроваджувати автоматизацію низки послуг.

Результатом зустрічі в Державному агентстві з питань електронного врядування стало створення Наглядової ради з питань реалізації швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади», куди ввійшли представники профільних органів виконавчої влади, координатори від фонду «Східна Європа» та його швейцарські партнери,а також представники органів влади та місцевого самоуправління чотирьох областей, на базі яких програма реалізовується. Наглядова рада матиме консультаційні функції та забезпечуватиме координацію під час виконання цієї програми.

Повернутись Створено: 24 лютого 2016 року, 15:02 Переглядів: 992

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація