30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Ігор Івасюк: Закладу бути! Робоча група буде рекомендувати виділення 1 млн 100 тис. грн субвенції для сутисківської школи Роздрукувати

Для збереження навчального закладу у смт.Сутиски робоча група обласної Ради буде рекомендувати виділення 1 млн 100 тис. гривень субвенції з обласного бюджету. Також робоча група надала низку рекомендацій, які допоможуть покращити фінансову ситуацію у закладі.

10 червня відбулося підсумкове засідання робочої групи обласної Ради щодо вивчення ситуації із діяльністю і фінансуванням спеціалізованого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів смт.Сутиски. Робоча група виїхала у Сутиски. Про результати своєї роботи повідомили працівників школи і батьків вихованців у актовій залі закладу.

- Було б дивним розглядати закриття такого закладу, - прокоментував після зустрічі з колективом заступник голови обласної Ради і голова робочої групи Ігор Івасюк. -  Робоча група опрацювала всі варіанти і виходила з найголовнішого критерія – закладу бути! Ми розробили дорожню карту, як це зробити - починаючи від формальних, але дуже важливих речей, таких як статут закладу, штатний розпис, ліцензування, і до питань фінансування. Також розуміючи фінансовий стан бюджету, ми будемо рекомендувати і голові обласної Ради, і депутатам внести зміни до обласного бюджету і передбачити субвенцію 1 млн 100 тис. гривень на утримання цього закладу. В тому числі, щоб провести обробку горища протипожежною сумішшю і отримати відповідний дозвіл на функціонування закладу.

Також Ігор Івасюк повідомив колективу школи, що Вінницький міський голова Сергій Моргунов хоче передати 110 тисяч у бюджет Сутисківської громади на утримання шістьох дітей з Вінниці, які навчаються у закладі. Раніше тільки Гніванська громада перерахувала кошти за учнів, які навчаються у сутисківській школі.

- Сподіваюсь, що й інші громади так зроблять, тому що це буде чесно по відношенню до дітей, які навчаються у цьому закладі, але є жителями інших населених пунктів, - сказав Ігор Івасюк.

Власником сутисківської школи є територіальна громада. Бюджетний кодекс передбачає, щоб взяти заклад на обласний бюджет, у ньому має навчатися не менше 70% учнів з різних громад області. Нині у закладі ситуація протилежна: 70% вихованців – із сутисківської громади. Тож робоча група розробила низку рекомендацій для збереження закладу і покращення його фінансового становища. Їх зачитала заступниця начальника управління соціально-гуманітарної політики виконавчого апарату обласної Ради і секретар робочої групи Олена Житанська.

- Сьогоднішнє рішення робочої групи нам дало надію. Поки вони працювали, було велике хвилювання. Комісія приїздила до нас, ми їздили у Вінницю, ми слухали рекомендації, намагалися їх виконувати. Сьогодні, як нам обіцяно, віднайшли кошти і заклад має існувати, - зазначила заступниця директора школи з навчально-виховної роботи Тетяна Ольшевська. - Найбільша методична й інформаційна підтримка у нас була від цієї робочої групи, яка працювала протягом місяця.

Тепер, аби сутисківський заклад отримав фінансову допомогу з обласного бюджету, департаменти Вінницької облдержадміністрації, яка є розпорядником коштів, мають надати обґрунтовану уточнену суму коштів, необхідну для утримання непедагогічного персоналу за рахунок перерозподілу видатків департаменту гуманітарної політики та за умови внесення цієї пропозиції у галузеву програму та розробки Порядку надання коштів для підтримки.

 

Довідково

Робоча група із вивчення питання щодо можливості прийняття із комунальної власності Сутисківської селищної територіальної громади у спільну власність територіальних громад Вінницької області спеціалізованого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів смт Сутиски була створена відповідно до розпорядження голови Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового. Причиною для створення робочої групи обласної Ради стало звернення Сутисківського селищного голови Леоніда Дідуха та адміністрації і трудового колективу школи  щодо нестачі фінансування на утримання закладу. 

На сьогодні у Сутисках є дві школи та дитячий садочок. Обидві школи не мають 100% наповнення учнів: загальноосвітня заповнена на половину, спеціалізована – на 60%. У спеціалізованому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів навчаються 198 дітей, із них 75 – на цілодобовому перебуванні, серед яких троє дітей – під опікою та піклуванням. Серед учнів закладу 59 дітей із інших громад.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.
 

Повернутись Створено: 11 червня 2021 року, 08:52 Переглядів: 1415

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація