5 червня о 10.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться робоча зустріч з представниками окремих комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.
 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Ігор Кревський: «Досвід білорусів гідний особливої уваги» Роздрукувати

Перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, підсумовуючи результати робочого візиту вінницької делегації до Гомельської області, відзначив, що досвід білорусів в окремих галузях сільськогосподарського виробництва гідний особливої уваги та широкого впровадження в нашому регіоні.

За словами Ігоря Кревського, відмічено високу підтримку держави галузі АПК, зокрема, колективних сільгосппідприємств, які знаходяться під постійним контролем місцевої влади (облвиконкомів, райвиконкомів)та Уряду Республіки Білорусь. Варто зазначити, що сільське господарство країни розвивається в несприятливих природних умовах – ґрунти супіщані й болотисті, з низьким агроекологічним балом землі, що становить 26 % (для порівняння, у Вінницькій області зазначений бал – 49-55 %); середній бал за кількістю гумусу – 1,5- 1,9 % (у Вінницькій області – 2,8-3,2 %). У структурі посівних площ переважає жито і кукурудза (70 %). Значну частину території займають ліси і болотисті луки, так звані мочарі. Але, навіть за таких умов, господарства, які відвідала вінницька делегація, мають надої на корову від 8 тис. до 9,2 тис. кг молока. Прирости ваги ВРХ – в межах 1 кг, свиней – більше 600 г. Спостерігається вдвічі більша щільність поголів’я на 100 га угідь, ніж у нашій області, що дозволяє щорічно вносити понад 60 тонн органіки на 1 га ріллі.

Виробництво організовано на високотехнологічному, в тому числі, імпортному обладнанні, яке випускає продукцію відмінної якості, що не потребує реклами.

Ефективно працює система підготовки кадрів; забезпечено високий рівень соціального захисту населення, зокрема, – безкоштовне навчання та медичне обслуговування. Показник безробіття становить нижче 1%.

Діє програма відшкодування коштів на придбання житла багатодітним родинам. Сім’ям, які виховують троє дітей, держава повністю компенсує 25 % вартості житла; четверо дітей – 50%, п’ятеро дітей – 75 %. Решта – погашається кредитом під 5 % протягом 40 років.

Спостерігається потужний захист внутрішнього товаровиробника. Все, що можна виробити в країні, практично не імпортується.

У країні ведеться жорстка боротьба з корупцією та покарання за нанесення збитків державі, через що прояви корупції та зловживання владою – вкрай рідкісне явище.

Як повідомив Ігор Кревський, досвід білорусів в окремих із зазначених сфер та галузей сільськогосподарського виробництва, вінничани будуть впроваджувати в рамках Угоди про співробітництво, яку обидві сторони планують підписати наприкінці серпня цього року.

Повернутись Створено: 24 червня 2014 року, 10:31 Переглядів: 937

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація