Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Ігор Кревський: «Про унікальність нашого регіону» в прямому ефірі Роздрукувати

28 листопада своє бачення щодо ролі місцевого самоврядування в громадсько-політичному житті країни висловив перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський в програмі «Обєктивно про…» на телеканалі «Вінтера».

– Ради є найдемократичнішим самоврядним органом. Це єдина раціональна модель влади на місцях та один з головних атрибутів громадянського суспільства. Унікальність нашого регіону в тому, що він має найбільшу кількість рад серед інших областей України: 661 сільських, 28 селищних, 18 міських. В цьому є свої плюси і мінуси. Позитив у тому, що самоврядні органи максимально наближені до людей, а труднощі – у фінансовій неспроможності окремих територіальних громад, – зазначив І. Кревський. Якщо в Україні рівень бюджетного забезпечення місцевого самоврядування на душу населення становить понад 100 євро, то в Швеції – 2500, у Чехії та Польщі – близько 1600 євро. А тому в регіоні є відчутним недофінансування делегованих повноважень у сферах освіти, культури, медицини. Частка місцевих податків у дохідній частині місцевих бюджетів складає 6-8%.

Під час прямого ефіру було зазначено, що на Вінниччині приділяється велика увага партнерським відносинам з європейськими органами місцевого самоврядування. Зокрема, укладено близько 300 угод про співпрацю з країнами Європи,  в Брюсселі відкрито представництво Вінницької області та Єврорегіону «Дністер».

Протягом останніх двох років за рахунок участі у міжнародних, вітчизняних та обласних конкурсах територіальні громади Вінницької області залучили на власний розвиток 8,2 млн. грн.

Перший заступник голови обласної Ради зауважив, що для підняття ролі рад необхідно активніше долучати населення до управлінських рішень, створити законодавчу основу для реалізації права територіальних громад на добровільні об’єднання, підготувати проекти необхідних нормативних актів нової системи адміністративно-територіального устрою.

Також Ігор Кревський наголосив, що реформування місцевого самоврядування, відповідно до Указу Президента, передбачає: утворення об’єднаних територіальних громад з власними виконавчими органами рад; утворення виконавчих органів обласних та районних рад; суттєве розширення прав органів місцевого самоврядування щодо визначення податкової бази та регулювання ставок оподаткування.

Повернутись Створено: 29 листопада 2013 року, 17:12 Переглядів: 833

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація