23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Ігор Кревський: «Про унікальність нашого регіону» в прямому ефірі Роздрукувати

28 листопада своє бачення щодо ролі місцевого самоврядування в громадсько-політичному житті країни висловив перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський в програмі «Обєктивно про…» на телеканалі «Вінтера».

– Ради є найдемократичнішим самоврядним органом. Це єдина раціональна модель влади на місцях та один з головних атрибутів громадянського суспільства. Унікальність нашого регіону в тому, що він має найбільшу кількість рад серед інших областей України: 661 сільських, 28 селищних, 18 міських. В цьому є свої плюси і мінуси. Позитив у тому, що самоврядні органи максимально наближені до людей, а труднощі – у фінансовій неспроможності окремих територіальних громад, – зазначив І. Кревський. Якщо в Україні рівень бюджетного забезпечення місцевого самоврядування на душу населення становить понад 100 євро, то в Швеції – 2500, у Чехії та Польщі – близько 1600 євро. А тому в регіоні є відчутним недофінансування делегованих повноважень у сферах освіти, культури, медицини. Частка місцевих податків у дохідній частині місцевих бюджетів складає 6-8%.

Під час прямого ефіру було зазначено, що на Вінниччині приділяється велика увага партнерським відносинам з європейськими органами місцевого самоврядування. Зокрема, укладено близько 300 угод про співпрацю з країнами Європи,  в Брюсселі відкрито представництво Вінницької області та Єврорегіону «Дністер».

Протягом останніх двох років за рахунок участі у міжнародних, вітчизняних та обласних конкурсах територіальні громади Вінницької області залучили на власний розвиток 8,2 млн. грн.

Перший заступник голови обласної Ради зауважив, що для підняття ролі рад необхідно активніше долучати населення до управлінських рішень, створити законодавчу основу для реалізації права територіальних громад на добровільні об’єднання, підготувати проекти необхідних нормативних актів нової системи адміністративно-територіального устрою.

Також Ігор Кревський наголосив, що реформування місцевого самоврядування, відповідно до Указу Президента, передбачає: утворення об’єднаних територіальних громад з власними виконавчими органами рад; утворення виконавчих органів обласних та районних рад; суттєве розширення прав органів місцевого самоврядування щодо визначення податкової бази та регулювання ставок оподаткування.

Повернутись Створено: 29 листопада 2013 року, 17:12 Переглядів: 800

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація