Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Імена повстанських отаманів Вінниччини увіковічили у меморіальній дошці в Уладівці Роздрукувати

3 листопада в селі Уладівка Літинського району з нагоди відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років та 123-ї річниці від дня народження полковника УНР, отамана Якова Гальчевського відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки військовим діячам Української Народної Республіки, повстанським отаманам Вінниччини, уродженцям Літинщини - Якову «Орлу» Гальчевському, Якову Шепелю та Ониську Грабарчуку-Рубаці.

Дошку встановлено на будівлі Уладівської школи І-ІІІ ступенів з ініціативи ГО «Братство Кипорового Яру», зокрема, члена організації, директора Уладівської ЗОШ, депутата Літинської районної ради Олександра Масного. За підтримки народного депутата України Сергія Мельничука, депутата обласної Ради Володимира Барцьося, заступника Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Вінницькій ОДА Андрія Мельничука, військово-патріотичного клубу «Айдар» та Благодійного фонду «Волонтерський тил».

Участь у відкритті дошки взяли письменник Олег Чорногуз, правозахисник Михайло Бардин, краєзнавець Павло Ткачук, учні школи, педагоги, історики, волонтери, гості з Літина та Вінниці. Під час урочистостей учні школи передали маскувальну сітку для військових, які служать у зоні бойових дій. Протягом певного часу школярі місцевої школи плели її для потреб наших бійців. 

Після офіційної частини в приміщенні школи відбулась зустріч з учнями, селянами та активом Літинщини, присвячена вшануванню пам’яті героїв повстанської боротьби за державність України проти більшовицьких окупантів на Вінниччині у 1917-1920 роках. Усіх борців за волю України як в минулому, так і сьогоденні вшанували хвилиною мовчання.

В ході зустрічі з промовами виступили доктор історичних наук, професор Вінницької академії неперервної освіти Олексій Струкевич, депутат обласної Ради, член постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Володимир Барцьось, заступник Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Вінницькій ОДА Андрій Мельничук, кандидат історичних наук, член історичного клубу «Холодний Яр» Костянтин Завалюнюк, краєзнавець Валерій Кривий та інші. Розповідали про героїчну боротьбу повстанців на чолі із отаманами Яковом Гальчевським та Яковом Шепелем в межах Вінниччини та необхідність збереження пам’яті про їхній чин перед майбутніми поколіннями. Учні школи виконали низку українських героїчних пісень та читали патріотичні вірші.

Депутат обласної Ради Володимир Барцьось поінформував присутніх про діяльність у напрямі патріотичного виховання молоді в межах області, вказав на необхідність повернення із забуття імен героїв Української революції 1917-1920 років.   

- Найближчим часом плануємо відновлення повстанської криївки в лісовому масиві «Кипорового Яру» поблизу Уладівки та проведення військово-патріотичних вишколів для дітей і молоді у цьому місці, звідки українські повстанці Гальчевського, Шепеля і Грабарчука робили рейди проти більшовицьких окупантів, здобуваючи Україні волю, - повідомив депутат.

Детальніше про «Кипорів Яр» та визвольну боротьбу під проводом повстанських отаманів на Вінниччині можна прочитати у книгах «Проти червоних окупантів» Якова Гальчевського і книзі Романа Коваля «Отаман святих і страшних». «Кипорів Яр» знаходиться в смузі Чорного лісу між селами Пиківська Слобідка і Уладівка Літинського району. В цьому місці при дорозі Пиківська Слобідка-Уладівка, яка перетинає лісовий масив, члени історичного клубу «Холодний Яр» і небайдужі земляки встановили пам’ятний хрест з надписом «Кипорів Яр» був місцем таборування українських козаків-повстанців, які на чолі з отаманами Яковом Шепелем та Яковом «Орлом» Гальчевським 1920-1925 роках зі зброєю в руках боролися за волю нашого народу. На сьогодні це місце, а також інші місця, пов’язані з подвигами українських повстанців та їхніх провідників - отаманів, потребують належного благоустрою та облаштування.

Повернутись Створено: 6 листопада 2017 року, 14:56 Переглядів: 1287

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація