Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Інна Кухарчук: «Розвиток громад неможливий без розвитку бізнесу» Роздрукувати

Сьогодні у вінницькому HUB «Місто змістів» відбулась перша конференція дієвих практик, присвячених якісному розвитку територіальних громад України «Твоя громада майбутнього: Як зробити українське село SMART?».

Розмову вели у формі дискусійних панелей, учасниками яких були науковці, економісти, керівники компаній, громадських організацій та асоціацій, напрямом діяльності яких є розвиток громад і територій, а також екологія та органічне виробництво. Долучились до диспутів і очільники ОТГ Вінниччини, які поділились практичним досвідом та розповіли про успішні практики розвитку своїх громад.

За словами начальника управління розвитку галузі рослинництва та технічної політики галузі АПК Василя Темченка, на Вінниччині сьогодні налічується понад 2 700 фермерських господарств та 97 кооперативів. Саме завдяки таким господарствам село може розвиватись.

Учасники обговорювали такі питання, як співпраця бізнесу, влади і громади, ділились історіями успіху і прикладами ефективного розвитку громад, впровадження енергоефективних технологій та створення біогазових комплексів у сільському господарстві. Під час дискусійного обговорення учасники значну увагу приділили питанням утилізації відходів, сортування і переробки сміття та як на цьому можна заробити.

– Влада, громада, бізнес – саме такі зустрічі дають можливість зрозуміти необхідність взаємодії. Розвиток громад – сьогодні є надактуальним, – прокоментувала заступниця керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук. – На мою думку, розвиток громад є неможливим без розвитку бізнесу. Участь бізнесу у формуванні законодавства і у рівності закону для всіх – це дуже важливо. Зараз багато йде розмов, що в суспільстві відбувається урбанізація, однак, з сьогоднішньої зустрічі зрозуміла, що це не так. Адже представники малого бізнесу, з якими сьогодні зустрілася, кажуть про те, що є в селах люди, які бачать своє майбутнє у селі. Вони працюють на благо своєї громади, прикладаючи багато зусиль, щоб бізнес був прибутковий і їхня продукція користувалася попитом не лише на території громади, а й за межами України. Також ті, хто сьогодні представляли свої бізнеси, розуміють, що кооперація маленького бізнесу для формування об’ємів продукції теж є важливою із залученням ІТ-технологій. Вважаю, що рівень життя та надання будь-яких послуг повинен підвищуватися і за рахунок впровадження SMART-спеціалізації з точки зору екології, якості харчування, розвитку молоді тощо.

Повернутись Створено: 3 березня 2020 року, 16:58 Переглядів: 226

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація