21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Історики презентували відновлену споруду Сьомого апеляційного адміністративного суду Роздрукувати

Сьогодні, 10 липня, відбулося офіційне відкриття відновленої будівлі Сьомого апеляційного адміністративного суду. Приміщення суду є архітектурною візитівкою Вінниці. За більш ніж його 100-літній вік там відбулася не одна знакова подія для України.

Привітати із відкриттям реставрованої будівлі суду завітали Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду  Михайло Смокович та інші представники судової гілки влади.

Також участь в історично-презентаційному вечорі взяли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк та заступник Вінницького міського голови Сергій Тимощук.

Розпочав урочистості Голова Сьомого апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин.

– Працюємо ми в цьому приміщенні ще з грудня минулого року, але фінішні роботи щодо ремонту та реставрації відбулися нещодавно. Відповідно до розпорядження голови Державної судової адміністрації, це приміщення передано нам в оперативне управління, – зазначив Голова суду Віталій Кузьмишин. – З допомогою наших місцевих істориків, краєзнавців, двох молодих, але на той час уже активних хлопців, студентів Вінницького державного педагогічного університету, Назарія Давидовського та Олександра Федоришина, ми крок за кроком почали роботи із відновлення будівлі. Завдяки презентації, яку провели цих два молодих хлопці, ми почули історичну знаковість цього приміщення та почали працювати. У 1914 році завершилося будівництво цього приміщення, а у 1919 році тут вже засідав перший Український Уряд. 9 лютого 1919 року Міністр юстиції Дмитро Маркович у стінах цієї будівлі видає перші накази про утворення в Українській Народній Республіці кримінального, цивільного та адміністративного судів.

З вітальним словом також виступив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

– Від імені голови обласної Ради Анатолія Олійника та депутатського корпусу прийміть вітання з цим історичним днем, – сказав Михайло Кременюк. – Під час прийняття депутатами рішення щодо передачі приміщення «Савою» у державну власність думки були різні, гострі обговорення були і на засіданнях сесії обласної Ради, у кожного депутата була своя думка, але завдяки консолідованій співпраці усіх гілок влади ми зуміли прийняти виважене рішення і сьогодні у власності держави знаходиться один із кращих судів України. Тож, зичу вам, аби усі ваші рішення були справедливими й на боці правди.

Також на урочистому заході від історика, директора Центру історії Вінниці Олександра Федоришена продемонтровано презентацію «Історія «Савою» та «Савой: до і після».

З презентацією «Мистецький літопис» Савою» виступив і Назарій Давидовський.

Також відбулася церемонія нагородження осіб, які брали участь у відновленні «Савою».

Нагадаємо, рішенням 36 сесії обласної Ради від 4 грудня 2018 року №739 передано у власність держави архітектурної пам’ятки-готелю «Савой», що розташований на вулиці Соборній у місті Вінниці.

 «Передати безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області у державну власність будівлю готелю «Савой», що є пам’яткою архітектури місцевого значення, охоронний номер З-Вн, розташованою за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, буд. 48/Оводова (Козицького), буд. 34, загальною площею 2689,0 м2, первісною вартістю 770352,00 грн., залишковою вартістю 0,00 грн., та перебуває на балансі управління спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області», – зазначено у документі.

Будівлю «Савой» обласна Рада 2010 року надала в довгострокову оренду Вінницькому апеляційному адміністративному суду. Тепер він носить назву Сьомий апеляційний адміністративний суд та має під своєю юрисдикцією Вінницьку, Хмельницьку, Чернівецьку і Житомирську області.

     

Повернутись Створено: 10 липня 2019 року, 18:58
Оновлено: 11 липня 2019 року, 12:28
Переглядів: 1005

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація