30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Італійська модель управління твердими побутовими відходами запроваджується на Вінниччині та стане прикладом для України Роздрукувати

29 листопада під час прес-конференції представники вінницької делегації розповіли журналістам про результати своєї поїздки до міста Тревізо Італійської Республіки. Візит відбувся в рамках реалізації українсько-італійського проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок в галузі управління відходами у Вінницькій області».

До Італії переймати досвід у сфері управління твердими побутовими відходами їздили голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков, директор комунального унітарного підприємства «Ековін» Володимир Чорновол, генеральний директор підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець і заступник керівника - завідувач Центру промоції та зовнішніх зв’язків Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Ольга Олійник.

Під час прес-конференції відбулося скайп-включення з представником акціонерного товариства «Контаріна», координатором зазначеного проекту Марком Маттіелло.

- Ми пишаємося тим, що можемо передати наш досвід партнерам з України, - зазначив Марко Маттіелло. - Надалі разом будемо працювати над питанням створення «дорожньої карти» для Вінниччини в галузі управління відходами. Ми спроектуємо, де покроково будуть розписані заходи, які реалізовуватимуться у вашій області. Важливим моментом у проекті є те, що ми створимо модель з управління відходами на прикладі Вінницької області, що стане зразком для всієї України і буде впроваджуватися в усіх її регіонах.

Також координатор проекту поінформував, що наступним етапом є напрацювання плану з управління відходами, який буде готовий до кінця липня 2017 року.

Анатолій Олійник, в свою чергу, наголосив, що радий та гордий тим, що у комунального підприємства «Ековін» партнером у галузі управління відходами є «Контаріна» - компанія зі світовим ім’ям.

- Ми все робили для того, щоб бути хорошим партнером і сподіваємося, що й надалі «Контаріна» буде нашим надійним компаньйоном для вирішення проблем в поводженні з твердими побутовими відходами, - підкреслив Анатолій Дмитрович. - Саме італійський досвід поводження з відходами є прийнятний для впровадження на Вінниччині. Вінниця йде цим шляхом крок за кроком та виступає лідером у вирішенні таких проблем, які ми маємо сьогодні у Львові та, загалом, у державі.

Анатолій Олоійник розповів, що Італія 15 років тому відмовилася від  сміттєзвалищ, там їх законсервували, звідти брали газ, акумулювали, віддавали у мережі електроенергію і все йшло на бюджетні установи.

-  Нам це підходить - ми йтимемо шляхом створення ліній сортування на окремих площадках, - наголосив голова обласної Ради. - Не спалювання, а саме циклічність в управлінні твердими побутовими відходами.

Виступаючи перед присутніми, директор Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Сергій Волков зауважив, що практично у кожному районі області є полігони, роботу яких необхідно організовувати із врахуванням отриманого в Італії досвіду, зокрема, що стосується переробки сміття до 85%.

Директор комунального підприємства «Ековін» Володимир Чорновол розповів про те, що акціонерне товариство «Контаріна» має автопарк з 430 одиниць техніки, 280 із яких - власної конструкції, що використовуються для вивезення, сортування та переробки твердих побутових відходів. Звернув увагу на те, що для того, аби забезпечити якісну роботу вінницького комунального підприємства, необхідна нова техніка.

Довідково. Візит до Італії відбувся з 23 по 25 листопада в рамках реалізації спільного українсько-італійського проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок в галузі управління відходами у Вінницькій області». Поїздка стала можливою, завдяки перемозі Вінницької області в цьому проекті, й була профінансована італійською стороною.

Вінничани оглянули сміттєпереробні заводи, старий полігон та дізналися про моделі збору відходів в АТ «Контаріна», а також - контактні центри компаній «Ecodesk» і «Ecocentre». У них місцеві мешканці можуть отримати консультації, укласти договір на послуги з «Контаріною», взяти смітєєві баки та перероблювальні сміттєві пакети зі спеціального автомату.

У «Екоцентрах» розміщені великі баки для великогабаритного сміття: меблів, техніки, автомобільних акумуляторів, батарейок, люмінесцентних ламп, що містять небезпечні речовини.

Протягом багатьох років компанія «Контаріна» є лідером в Європі щодо переробки твердих побутових відходів та є прикладом передових громадських організацій з точки зору послуг і результатів, працюючи з співтовариством для досягнення спільної мети – захисту навколишнього середовища.

Повернутись Створено: 29 листопада 2016 року, 17:05 Переглядів: 1117

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація