9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Із суттєвими доповненнями депутати підтримали проект обласного бюджету на 2018 рік Роздрукувати

14 грудня під головуванням Геннадія Мазура відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету фінансів та обласних програм обласної Ради.

Основним питанням став розгляд обласного бюджету на 2018 рік у Вінницькій області. Розглядаючи проект рішення, члени комісії заслухали головних розпорядників коштів – директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталю Заболотну, заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олену Житанську, начальника Управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслава Городинського, заступника начальника Управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації Олександра Олійника. 

Основним джерелом доходів загального фонду обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, що становить 86,4 % планового обсягу загальних  надходжень.

Прогнозовані показники податку на доходи фізичних осіб на 2018 рік визначено в сумі 959 250,000 тис. грн, що більше очікуваних надходжень у 2017 році на 140 225,000 тис. грн або на 17,1%.

Збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб планується внаслідок зростання мінімальної заробітної плати з 3200 грн до 3723 грн з 1 січня 2018 року, або на 16,3% і посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 1762 грн, а також покращення адміністрування податку шляхом легалізації доходів громадян, виведення їх із тіньового сектору економіки.

Важливим джерелом надходжень до спеціального фонду обласного бюджету є екологічний податок, питома вага якого складає 29,9 %. На 2018 рік прогнозовані показники податку визначені в сумі 75 840,600 тис. грн, виходячи із наявної податкової бази та зменшення нормативу відрахувань до обласного бюджету з 55 % до 35 %.

Загалом зростання заробітної плати у 2018 році, відповідно до підвищення рівня мінімальної заробітної плати та зміни умов оплати праці на основі Єдиної тарифної сітки, а також інших змін, тягне за собою збільшення фонду заробітної плати по основних її складових у закладах соціально-культурної сфери обласного бюджету від 16,3 % до 24,6 % в залежності від закладу та категорії працівників.

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв розраховано, виходячи з цін і тарифів на них, що діяли в 2017 році з врахуванням економії обсягів споживання у натуральних показниках та прогнозованих коефіцієнтів їхнього підвищення у 2018 році в середньому на коефіцієнт 1,1. Зокрема, при визначенні видатків на:

оплату природного газу –  коефіцієнт 1,09;

оплату теплопостачання –  коефіцієнт 1,09;

оплату електроенергії –  коефіцієнт 1,1;

- оплату водопостачання і водовідведення та інших енергоносіїв –  коефіцієнт 1,09.

Варто зазначити, що головним розпорядникам коштів у наступному році, як і в попередніх роках, необхідно вжити заходів щодо економного та раціонального споживання енергоносіїв, дотримання режиму наджорсткої економії споживання усіх видів енергоресурсів, запровадження заходів з енергозбереження, перехід на альтернативні джерела теплопостачання.

Членами бюджетної комісії під час засідання було внесено низку правок до проекту рішення, з якими можна ознайомитися на сайті обласної Ради в розділі «Документи обласної Ради».

Повернутись Створено: 14 грудня 2017 року, 16:56 Переглядів: 1076

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація