Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Із суттєвими доповненнями депутати підтримали проект обласного бюджету на 2018 рік Роздрукувати

14 грудня під головуванням Геннадія Мазура відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету фінансів та обласних програм обласної Ради.

Основним питанням став розгляд обласного бюджету на 2018 рік у Вінницькій області. Розглядаючи проект рішення, члени комісії заслухали головних розпорядників коштів – директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталю Заболотну, заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олену Житанську, начальника Управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслава Городинського, заступника начальника Управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації Олександра Олійника. 

Основним джерелом доходів загального фонду обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, що становить 86,4 % планового обсягу загальних  надходжень.

Прогнозовані показники податку на доходи фізичних осіб на 2018 рік визначено в сумі 959 250,000 тис. грн, що більше очікуваних надходжень у 2017 році на 140 225,000 тис. грн або на 17,1%.

Збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб планується внаслідок зростання мінімальної заробітної плати з 3200 грн до 3723 грн з 1 січня 2018 року, або на 16,3% і посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 1762 грн, а також покращення адміністрування податку шляхом легалізації доходів громадян, виведення їх із тіньового сектору економіки.

Важливим джерелом надходжень до спеціального фонду обласного бюджету є екологічний податок, питома вага якого складає 29,9 %. На 2018 рік прогнозовані показники податку визначені в сумі 75 840,600 тис. грн, виходячи із наявної податкової бази та зменшення нормативу відрахувань до обласного бюджету з 55 % до 35 %.

Загалом зростання заробітної плати у 2018 році, відповідно до підвищення рівня мінімальної заробітної плати та зміни умов оплати праці на основі Єдиної тарифної сітки, а також інших змін, тягне за собою збільшення фонду заробітної плати по основних її складових у закладах соціально-культурної сфери обласного бюджету від 16,3 % до 24,6 % в залежності від закладу та категорії працівників.

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв розраховано, виходячи з цін і тарифів на них, що діяли в 2017 році з врахуванням економії обсягів споживання у натуральних показниках та прогнозованих коефіцієнтів їхнього підвищення у 2018 році в середньому на коефіцієнт 1,1. Зокрема, при визначенні видатків на:

оплату природного газу –  коефіцієнт 1,09;

оплату теплопостачання –  коефіцієнт 1,09;

оплату електроенергії –  коефіцієнт 1,1;

- оплату водопостачання і водовідведення та інших енергоносіїв –  коефіцієнт 1,09.

Варто зазначити, що головним розпорядникам коштів у наступному році, як і в попередніх роках, необхідно вжити заходів щодо економного та раціонального споживання енергоносіїв, дотримання режиму наджорсткої економії споживання усіх видів енергоресурсів, запровадження заходів з енергозбереження, перехід на альтернативні джерела теплопостачання.

Членами бюджетної комісії під час засідання було внесено низку правок до проекту рішення, з якими можна ознайомитися на сайті обласної Ради в розділі «Документи обласної Ради».

Повернутись Створено: 14 грудня 2017 року, 16:56 Переглядів: 1028

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація