22 червня о 12.00 в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки,  фінансів та бюджету

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Євген Шаповалов: «Дорога міжнародного значення впливає на економічне життя громад» Роздрукувати

Вінниччина не у першій десятці в об’єднанні громад, але ми є лідерами в Україні із приєднання населених пунктів до вже створених ОТГ. Повідомляє Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, що був створений 2017 року для виконання низки завдань із методологічної і консультативно-практичної підтримки децентралізації та реформи місцевого самоврядування на території Вінниччини.

На сьогодні у Вінницькій області створено 42 об’єднані територіальні громади, до яких належать 137 місцевих рад. Наразі чотири громади знаходяться на стадії обговорення в робочих групах із підготовки до об’єднання. Темпи покриття території області ОТГ становлять 18%.

– Через Вінницьку область пролягають два автошляхи міжнародного значення. Це М-12 та М-21, – зазначає радник Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Євген Шаповалов. – Аналізуючи візуально територію М-12, то майже вся протяжність вздовж цього шляху є в об’єднаних територіальних громадах, починаючи від Літина, далі – Якушинці, Вінницька міська об’єднана територіальна громада, Вороновиця, Ситківці, Райгород, Мельніківці, Кунка. Також місто Гайсин і Краснопілка на виїзді з області зараз перебувають у процесі об’єднання. Тож, дуже цікава така вимальовується тенденція у зв’язку із інфраструктурою. Очевидним стає той факт настільки дорога впливає на економічне життя громад.

За його словами, жодна громада, що об’єдналась, не втратила у якості послуг, а навпаки  підвищила їхній рівень. Наразі, за даними Мінрегіону, у Вінницькій області  планується створення трьох районів та близько 60 ОТГ.

Повернутись Створено: 13 серпня 2019 року, 09:38 Переглядів: 861

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація