Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Єврорегіон «Дністер» сприяє розвитку юних художників Вінниччини Роздрукувати

З 14 по 22 липня 2014 року за сприяння МГО Єврорегіон «Дністер» у партнерстві з українсько-польсько-словацькою фундацією «Братерство» та Центром «Барви України» був реалізований проект міжнародного дитячого пленеру «Європа очима дітей» у м. Криниця-Здруй, Республіка Польща. У пленері взяли участь більше 20 талановитих молодих художників з  Вінницької дитячо-молодіжної організації «Центр «Барви України»  та Центру Культури м. Криниця-Здруй.

Під час заходу діти мали можливість не лише ближче познайомитись з польською культурою, але й відобразити її бачення у своїй творчості. Дотиком пензля олійними фарбами, діти зобразили архітектуру Криниці-Здруй, дерев’яні церкви в Тиличі, що були збудовані без жодного цвяха, мальовничі гірські краєвиди. Крім того, молоді художники відтворили історичну архітектуру м. Бардеев, що знаходиться у Словаччині. Творчу делегацію щиро зустрів директор відділу культури міста Бардеев  Мартін Кхома. В цьому старовинному місті, що вважається найкрасивішим містом Словаччини, делегація відвідала музей сучасного мистецтва та Центральну площу з  Базілікою Святого Єгідія.

В рамках проекту, окрім пленеру, діти також мали змогу оздоровитись, адже в Криниці існує декілька джерел з мінеральними водами та розважатись на атракціонах: покатались на  санкостраді (це траса, де по металевому жолобу можна спуститись на спеціальних санчатах), гірках, плавали в басейні під відкритим небом, відвідали паркову гору та мінеральне джерело в Мушині, іподром. Під час екскурсій одержали інформацію про те, що до 1946 року на території Криниці мешкали українці, тут народився і творив лемківський художник-примітивіст Никифор,  кількість його робіт в світі налічує понад 70 тисяч. Діти  відвідали музей Никифора та ознайомились з творчістю художника.

Пленерні роботи молодих художників цікавили як мешканців так і гостей міста. Завершенням пленеру стало відзначення найкращих дитячих робіт. Українські та польські діти отримали сертифікати за участь у проекті  з  рук мера міста Криниця-Здруй Даріуша Решко і подарували йому ляльку- мотанку, пленерну картину зі зображенням центральної алеї Криниці-Здруй. Під час урочистостей українські діти продемонстрували презентували інші свої таланти. Гук Софія заспівала пісню про Україну, а Чернякова Марина продекламувала власний вірш про свою картину.

Сповнені вражень, діти залишили Криницю і від’їздили до міста польських королів -  Кракова, де юні художники зробили замальовки Вавельського замку, розташованого на пагорбі над річкою Вісла, та Ринкової площі.

Шляхом проведення міжнародних та місцевих культурних заходів, Єврорегіон «Дністер» сприяє розвитку мистецтва як в Україні, так і за кордоном. 

Повернутись Створено: 25 липня 2014 року, 11:15 Переглядів: 1351

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація