Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Єврорегіон «Дністер» сприяє розвитку юних художників Вінниччини Роздрукувати

З 14 по 22 липня 2014 року за сприяння МГО Єврорегіон «Дністер» у партнерстві з українсько-польсько-словацькою фундацією «Братерство» та Центром «Барви України» був реалізований проект міжнародного дитячого пленеру «Європа очима дітей» у м. Криниця-Здруй, Республіка Польща. У пленері взяли участь більше 20 талановитих молодих художників з  Вінницької дитячо-молодіжної організації «Центр «Барви України»  та Центру Культури м. Криниця-Здруй.

Під час заходу діти мали можливість не лише ближче познайомитись з польською культурою, але й відобразити її бачення у своїй творчості. Дотиком пензля олійними фарбами, діти зобразили архітектуру Криниці-Здруй, дерев’яні церкви в Тиличі, що були збудовані без жодного цвяха, мальовничі гірські краєвиди. Крім того, молоді художники відтворили історичну архітектуру м. Бардеев, що знаходиться у Словаччині. Творчу делегацію щиро зустрів директор відділу культури міста Бардеев  Мартін Кхома. В цьому старовинному місті, що вважається найкрасивішим містом Словаччини, делегація відвідала музей сучасного мистецтва та Центральну площу з  Базілікою Святого Єгідія.

В рамках проекту, окрім пленеру, діти також мали змогу оздоровитись, адже в Криниці існує декілька джерел з мінеральними водами та розважатись на атракціонах: покатались на  санкостраді (це траса, де по металевому жолобу можна спуститись на спеціальних санчатах), гірках, плавали в басейні під відкритим небом, відвідали паркову гору та мінеральне джерело в Мушині, іподром. Під час екскурсій одержали інформацію про те, що до 1946 року на території Криниці мешкали українці, тут народився і творив лемківський художник-примітивіст Никифор,  кількість його робіт в світі налічує понад 70 тисяч. Діти  відвідали музей Никифора та ознайомились з творчістю художника.

Пленерні роботи молодих художників цікавили як мешканців так і гостей міста. Завершенням пленеру стало відзначення найкращих дитячих робіт. Українські та польські діти отримали сертифікати за участь у проекті  з  рук мера міста Криниця-Здруй Даріуша Решко і подарували йому ляльку- мотанку, пленерну картину зі зображенням центральної алеї Криниці-Здруй. Під час урочистостей українські діти продемонстрували презентували інші свої таланти. Гук Софія заспівала пісню про Україну, а Чернякова Марина продекламувала власний вірш про свою картину.

Сповнені вражень, діти залишили Криницю і від’їздили до міста польських королів -  Кракова, де юні художники зробили замальовки Вавельського замку, розташованого на пагорбі над річкою Вісла, та Ринкової площі.

Шляхом проведення міжнародних та місцевих культурних заходів, Єврорегіон «Дністер» сприяє розвитку мистецтва як в Україні, так і за кордоном. 

Повернутись Створено: 25 липня 2014 року, 11:15 Переглядів: 1202

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація