Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Євросоюз висунув нові умови участі у Східному партнерстві Роздрукувати

28 червня голова обласної Ради Сергій Татусяк взяв участь у Сталій загальнопольській конференції міжнародної співпраці органів самоврядування, що пройшла у м.Познані. В рамках заходу учасники виокремили та обговорили питання Східного партнерства (СП) – перспективи співпраці Євросоюзу з країнами-учасниками СП.

С.Татусяк повідомив, що того ж дня, коли відбувалася конференція, Європарламент ухвалив бюджет 2014-2020 років, виділивши на Східне партнерство 18 млрд. євро.

– При чому Євросоюз висунув кілька умов, виконуючи які, Україна може брати участь у програмах Східного партнерства. По-перше, що значний ресурс отримають ті країни і їхні регіони, де будуть хороші конкурентні ідеї. По-друге, пріоритет надаватиметься громадським інституціям, а не органам влади. І, по-третє, грантоздобувачу кошти виділятимуться за умови, якщо він має партнера у країні-члені ЄС, – прокоментував голова облради.

Сергій Татусяк наголосив, що Вінниччина щодо останньої умови має виграшну позицію, адже давно пропагує політику міжнародного та міжрегіонального співробітництва. Відтак, на сьогодні адміністративно-територіальні одиниці області мають понад 200 угод про співпрацю з поляками та 30 – з румунами.

Очільник обласної Ради підкреслив, що отримати кошти на реалізацію проектів в рамках Східного партнерства – це реальна перспектива. Потрібно лише активізувати роботу громадських організацій та органів місцевого самоврядування з написання проектів розвитку.

– Прикро, але люди не вірять у власні сили, у те, що можна отримати цей ресурс. І це при тому, яку велику роз’яснювальну і навчальну роботу ми проводимо вже не один рік. Нам потрібно побороти цей стереотип, – сказав Сергій Татусяк.

 

 

Повернутись Створено: 2 липня 2013 року, 17:00 Переглядів: 856

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація