Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Ювілей держави Роздрукувати

Свято незалежності у Вінниці: подарунки, нагороди, концерт

Урочисті заходи з нагоди Дня незалежності у Вінниці розпочалися з передачі районним центрам первинної медико-санітарної допомоги автомобілів швидкої допомоги. На площі імені В.Стуса голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова облдержадміністрації Микола Джига, Вінницький міський голова Володимир Гройсман та голова Ради Національного банку України Петро Порошенко урочисто «вручили» бажані подарунки очільникам районних лікарень.

Всього було передано 51 автомобіль, на які з обласного бюджету було виділено близько 7 млн. грн. Крім того значну частку у фінансування «швидких» вклав Фонд Петра Порошенка. Після того, як машини організованим кортежем відбули до райцентрів, вінничани рушили до Центрального парку ім.Горького на святкування.
Воно розпочалося ІV обласним фестивалем народної творчості «Скарби Поділля». На головній алеї парку перед кіноконцертним залом «Райдуга» усі райони Вінниччини облаштували «Подільський узвіз народних ремесел». Своє мистецтво тут демонстрували пекарі, вишивальниці, гончарі, ткалі, а звеличували людську працю та розважали публіку аматорські колективи.
Сергій Татусяк, Микола Джига разом з гостями фестивалю оглянули експозиції «світлиць» та похвалили організаторів за креативність та небайдужість до популяризації народних традицій.
− Наша духовність, історична спадщина, народні традиції − це, на мою думку, наш найголовніший здобуток за 20 років незалежності. Бо об’єктивні чинники локального чи світового масштабу можуть впливати на економіку держави, але наша історія і традиції − це те, що передається від покоління до покоління, примножуючись і збагачуючись, − зауважив Сергій Татусяк.
Свято продовжилося у к/з «Райдуга» урочистими зборами за участю керівництва області, обласного центру, районів, представників громадських організацій, трудових колективів регіону. Також були присутні офіційні делегації з Росії, Молдови, Білорусі, Румунії, Придністров’я та Польщі.
З вітальною промовою до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Микола Джига. Він наголосив на господарських здобутках Вінниччини і зазначив, що це − найважливіший подарунок області державі на її 20-річчя. З-поміж іншого регіон лідирує за врожайністю зернових (2,5 млн. тонн), надоями молока та посівами цукрового буряка.
Також голова ОДА подякував старшому поколінню за відвойовану свободу і відбудову вільної України, а ровесникам незалежної держави − за будівництво її майбутнього.
− Ми маємо розуміти, що жодна влада не приведе народ до процвітання, якщо кожна людина цього не схоче в не докладе зусиль для становлення сильної заможної України, − зазначив М.Джига.
У ході зібрання найкращих вінничан було відзначено державними та регіональними нагородами. Зокрема, вручено ювілейні медалі Президента України «20 років незалежності», ордени «За заслуги» (серед отримувачів був і Микола Джига), «Княгині Ольги», Почесні грамоти Кабінету Міністрів та звання заслужених працівників освіти, сільського господарства, промисловості.
Вінницька влада найвищою регіональною нагородою «За заслуги перед Вінниччиною» відзначила Тетяну Антонець, Володимира Вільчинського, Григорія Заболотного, Володимира Козюка, Івана Куровського. Грошові додатки до нагороди лауреати передали на лікування онкохворих дітей. Крім того 10-м вінничанам було вручено «Подяку обласної Ради та облдержадміністрації».
Завершилися урочисті збори концертом вокальних та хореографічних колективів області.
 

Повернутись Створено: 25 серпня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1039

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація