Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Ювілейну річницю Хрещення Київської Русі-України відзначали усі конфесії Роздрукувати

Сьогодні, 14 вересня, урочистою академією Вінниччина підсумовує низку заходів, які відбувалися в області з нагоди  ювілейної дати – 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України.

В офіційних урочистостях взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко, виконуючий обов’язки керуючого справами виконавчого комітету Вінницької міської ради Сергій Чорнолуцький, начальник управління Служби безпеки України у Вінницькій області Володимир Пахнюк. Спільно з керівниками релігійних організацій області на ювілейну академію прибули також делегації церков з різних областей України.

Цьогорічне 14 вересня поєднало святкування індикту, церковного новоліття, дня пам’яті преподобного Симеона Стовпника, свято Собору Вінницьких святих, 85-річчя утворення Вінницької єпархії та завершальної академії з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України.

– Особлива увага до таких свят об’єднує суспільство навколо справжньої духовної радості та національної ідеї, – зауважив Анатолій Олійник. – Відзначення річниці хрещення Київської Русі сприяє відродженню нашої історичної пам’яті та об’єднує всю країну задля процвітаючого майбутнього. Надання значимості таким датам є етапом народження поваги суспільства до вічних цінностей нашої історії.

– Перше, що отримав народ від християнства – це віру, яка веде народ до спасіння, яка навчає любити, яка об’єднує народ, – звернувся до присутніх з залі митрополит Вінницький і Барський Симеон. – Християнство дало нашій землі писемність, музику, медицину та архітектуру. Живімо сьогоднішнім днем, радіймо за сьогодні, будьмо зараз щасливими, нехай на ваших обличчя буде радість, дякуймо Богу за сьогоднішнє свято!

В рамках відзначення річниці Хрещення Русі-України протягом цього року надавалася увага місцевим святиням і святим місцям з метою їхньої популяризації, організовувалися поїздки до них. Священослужителями напрацьовані нові екскурсійно-паломницькі маршрути до місць, пов’язаних з історією християнства Подільського краю. Організовувалися концерти духовної музики у головних храмах різних конфесій міста. Духовні наставники проводили позакласні години у школах Вінниці за участю представників духовенства присвячені темі «1030 років християнству в Україні».

Завершився мистецький захід святковим концертом за участю  хорових колективів світських та релігійних організацій, артистів Вінницького театру та обласної філармонії.

Повернутись Створено: 14 вересня 2018 року, 17:51 Переглядів: 671

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація