26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Керівництво обласної Ради провело нараду з керівництвом Жмеринського району щодо подальшого функціонування “Відділкової лікарні станції Жмеринка” Роздрукувати

21 квітня голова обласної Ради Сергій Свитко та заступник голови обласної Ради Наталія Солейко взяли участь в нараді з керівництвом Жмеринського району та міста Жмеринка. Мета наради полягала у тому, щоб вислухати пропозиції місцевої влади і  головних лікарів щодо питання подальшого функціонування “Відділкової лікарні станції Жмеринка” Південно-Західної залізниці, а також вдосконалення роботи інших комунальних закладів охорони здоров’я у місті і районі.

Участь у нараді взяли голова Жмеринської районної ради Анатолій Паламарчук, Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський, начальник відділу охорони здоров’я Жмеринської РДА Олександр Єрмоленко, головний лікар Жмеринської центральної районної лікарні, депутат обласної Ради Ростислав Боровський, головний лікар державного закладу “Відділкова лікарня станції Жмеринка” Південно-Західної залізниці Богдан Боровський, керівники районних та міських закладів охорони здоров’я. 

Під час обговорення йшлося про пошук можливостей для збереження кваліфікованих працівників і матеріально-технічної бази “Відділкової лікарні станції Жмеринка”, її реформування у напрямі покращення якості надання послуг для місцевого населення. На сьогодні у лікарні обслуговуються 13,5 тис. громадян, працює 397 осіб медичного і технічного персоналу. У зв’язку зі змінами до законодавства, планується передати відділкові лікарні державного підприємства “Укрзалізниця”, які є в області, на фінансування місцевого бюджету. Тому виникає питання подальшої діяльності і фінансування лікарні. Схожа ситуація склалась із відповідними лікарнями у Козятині, Вінниці та Вапнярці.

Місцевою владою створена міськрайонна комісія, яка займається вивченням цього питання і підготовкою конкретних пропозицій для його вирішення. Під час наради було розглянуто різні пропозиції: створення на базі районної лікарні денних стаціонарів для міста і району, в яких надаватимуться медичні і консультаційні послуги, а на базі відділкової лікарні – відділення відновного лікування з використанням наявних вільних площ закладу. Обговорювалось питання створення реабілітаційного центру з відновного лікування на базі двох закладів, щоб мінімізувати наслідки оптимізації і зберегти кваліфіковані кадри медичних працівників, забезпечити надання якісних медичних послуг у тому ж обсязі, який надавався працівникам залізниці раніше.

Проблемними є питання підпорядкування закладу “Укрзалізниці”, що не дає можливості поки що здійснювати реорганізаційні заходи, які стануть можливими у випадку передачі закладу до спільної комунальної власності територіальної громади області, району або міста. Існує значна заборгованість по лікарні з розрахунків за комунальні платежі, яку необхідно погасити.

Заступник голови обласної Ради Наталія Солейко у ході наради зазначила, що питання потребує ретельного вивчення та ухвалення зважених рішень, а усі реорганізаційні заходи варто робити поступово із врахуванням місцевих особливостей району, що існують в галузі охорони здоров’я. Варто провести широку роз’яснювальну роботу серед медичних працівників і населення району та міста, щоб запогібти будь-яким виявам соціального збурення.

Голова обласної Ради Сергій Свитко у своєму виступі зазначив, що керівництво обласного органу місцевого самоврядування вивчає питання ефективності діяльності комунальних закладів сфери охорони здоров’я області. Щодо подальшого функціонування  “Відділкової лікарні станції Жмеринка”, то очільник обласної Ради сказав, що потрібно визначити чіткі терміни і алгоритм дій щодо вирішення цієї проблеми, знайти оптимальне рішення, здійснювати пошук внутрішнього інвестора для оновлення матеріально-технічної бази та медичного обладнання.

- Мова йде про життя і здоров’я наших громадян, тому цю проблему потрібно вирішувати якнайшвидше, - сказав Сергій Свитко.

Усі надані місцевою владою і керівниками медичних закладів району та міста пропозиції будуть розглянуті, а також враховані керівництвом області під час остаточного ухвалення рішення щодо подальшої долі “Відділкової лікарні станції Жмеринка”. Після наради керівництво обласної Ради, району та міста відвідали “Відділкову лікарню станції Жмеринка” Південно-Західної залізниці та Жмеринську центральну районну лікарню, ознайомилися із їхніми можливостями та матеріально-технічною базою зазначених закладів.

Повернутись Створено: 22 квітня 2015 року, 12:37 Переглядів: 1525

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація