Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівництво області обговорило із представниками МЗС Франції питання поглиблення співробітництва Роздрукувати

18 березня відбулась зустріч керівництва області і міста з керівником Департаменту континентальної Європи Міністерства закордонних справ і Міжнародного розвитку Французької Республіки Еріком Фурн’є, на якій обговорено питання поглиблення співпраці Вінниччини з регіонами Франції у різноманітних галузях.

Участь у зустрічі взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, виконувач обов’язків Вінницького міського голови Сергій Моргунов, заступники голови ОДА, посадовці обласної Ради. З боку французької делегації також були представлені: перший радник Посольства Франції в Україні Фредерік де Туше і аташе з питань співробітництва в сфері вищої освіти Посольства Франції в Україні Жіль Маметц.  

Під час зустрічі голова облдержадміністрації Валерій Коровій розповів представникам французької делегації про соціально-економічний і науковий потенціал Вінниччини, успіхи у галузі сільського господарства, впровадження реформ. В ході розмови йшлося про співпрацю з Французькою Республікою у різних галузях: економіки і сільського господарства, науки і освіти, використання досвіду з проведення децентралізації влади, міжпарламентське співробітництво, тощо.

Керівник Департаменту континентальної Європи Міністерства закордонних справ і Міжнародного розвитку Французької Республіки Ерік Фурн’є у свою чергу відмітив: “Керівництво Франції уважно слідкує за процесами в Україні. Крім політичних питань, ми прагнемо розвитку співробітництва з українською державою у різних галузях. В Парижі обізнані із науковим і економічним потенціалом України. Ми готові розвивати відносини з областю у різних галузях, поділитися досвідом у проведенні реформ”. Крім того, він відзначив зацікавлення у розвитку відносин в науково-освітній сфері та сільському господарстві.  

Голова обласної Ради Сергій Свитко звертаючись до Еріка Фурн’є подякував Уряду і народу Франції за підтримку української держави в конфлікті з Російською Федерацією, відмітив давні історичні зв’язки українського і французького народів, підкреслив важливість поглиблення співробітництва України з Французькою Республікою.

- Сьогодні утверджується незалежність і відстоюється територіальна цілісність України у боротьбі із російським агресором на сході нашої держави. Переконаний, що Україна бореться не тільки за свою державність, але і за свободу інших європейських народів. Між Україною і Францією існують давні історичні та культурні зв’язки. Мені як українцю приємно відмітити, що у свій час, в 11 столітті, українка Анна - донька київського князя Ярослава Мудрого, була королевою Франції. Важливо на сьогодні, на мою думку, проводити політику народної дипломатії, коли існують тісні відносини між окремими регіонами, територіально-адміністративними одиницями, навчальними закладами наших країн. Нам цікавий  успішний досвід Франції в питанні проведення децентралізації влади, - зазначив голова обласної Ради Сергій Свитко.

Крім того, Сергій Свитко звернувся до керівника Департаменту континентальної Європи Міністерства закордонних справ і Міжнародного розвитку Французької Республіки Еріка Фурн’є з проханням сприяти у встановленні партнерських відносин Вінницької області з регіоном Бретань Французької Республіки. “Підписання такої угоди може зміцнити відносини між Україною і Францією. Розраховуємо на успішну співпрацю не тільки на міждержавному, але й на міжрегіональному рівні, реалізацію проектів і програм здійснюваних Посольством Французької Республіки в Україні”, - сказав Сергій Свитко. Ерік Фурн’є на це відповів, що готовий підтримати пропозицію очільника обласної Ради і сприяти у встановленні відносин між регіоном Бретань і Вінницькою областю. 

Як повідомлялося раніше, голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко звернувся до Надзвичайного і Повноважного посла Франції в Україні Алена Ремі із пропозицією встановити партнерські стосунки між Вінницькою областю і регіоном Бретань Республіки Франція.

В програмі перебування у Вінницькій області керівника Департаменту континентальної Європи Міністерства закордонних справ і Міжнародного розвитку Французької Республіки Еріка Фурн’є передбачено відвідати Донецький національний університет та ознайомитись з історією ставки Гітлера “Вервольф”.

Повернутись Створено: 18 березня 2015 року, 17:15 Переглядів: 964

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація