Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Керівництво області зустрілось із Надзвичайним і Повноважним Послом Аргентини Роздрукувати

9 жовтня керівники Вінницької області та міста Вінниці провели зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Аргентинської Республіки в Україні Лілою Ролдан Васкес де Муан. У зустрічі взяли участь: голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко, голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник, виконувач обов’язків голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов, посадовці обласної влади.

Це другий робочий візит на Вінниччину Надзвичайного і Повноважного Посла Аргентинської Республіки. Ліла Ролдан Васкес де Муан перед початком зустрічі запропонувала очільникам області вшанувати загиблих українських вояків в зоні АТО і Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. В рамках зустрічі представники сторін обговорили перспективи поглиблення співпраці в питаннях сільського господарства, туризму, культурного обміну, розширення зовнішньо-торгівельних відносин.

Пані Посол зазначила, що бажає українцям миру в державі і зупинки кровопролиття на сході країни: “Ми бачимо, що український народ єдиний у своєму прагненні жити в незалежній, мирній і демократичній країні. Світові держави підтримують Україну на цьому шляху. В Аргентині існує велика українська діаспора – це близько 350 тис. чоловік. Українці стали невід’ємною частиною аргентинського суспільства і повноцінними громадянами, як в професійному, так і в культурному відношенні”. Ліла Ролдан Васкес де Муан підкреслила, що Аргентинська Республіка може запропонувати Україні співпрацю і поділитися досвідом в питанні розвитку аграрного сектору і сфери туризму, виробництва сільськогосподарської техніки, насіннєвих технологій, тваринництва, державних програм навчання для іноземних студентів. Є реальна можливість постачання в Україну автозапчастин, медикаментів і ліків, вина, м’яса та рибних ресурсів з Аргентини.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав Надзвичайного і Повноважного Посла Аргентинської Республіки з візитом на Вінниччину і вказав на важливість співпраці між Україною та Аргентиною:

- Український і аргентинський народи мають спільну історію, адже 350 тисяч етнічних українців представляють діаспору України в Аргентині. В свій час частина наших співвітчизників через трагічну історію, були вимушені шукати кращої долі в далекій Аргентині. Я неодноразово спілкувався із українцями – громадянами Аргентини і переконався в тому, що держава Аргентина належним чином гарантує права і свободи своїх громадян, зокрема українців. Емігранти з України зробили і свій вагомий внесок в розвиток Аргентини. Для нас є цікавою співпраця з аргентинською державою в сфері туризму і культури, реалізації соціально-економічних проектів, вирощування сільськогосподарських культур, розвитку тваринництва. Сподіваємося також і на міжрегіональну співпрацю між Вінниччиною і адміністративно-територіальними одиницями аргентинської держави, - зазначив Сергій Свитко. 

Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини Ліла Ролдан Васкес де Муан цікавилася також станом справ із переселенцями в області, надійністю територіальної оборони. Пані Посол надала керівництву області пропозиції аргентинських експортних груп щодо співпраці з Україною і запросила очільників Вінниччини відвідати Аргентину для участі у найбільшій в країні сільськогосподарській виставці, яка відбувається в країні двічі на рік, щоб ознайомитися із досягненнями Аргентинської Республіки в розвитку аграрної галузі. Наприкінці зустрічі відбувся традиційний обмін подарунками між українською і аргентинською сторонами. В рамках візиту до Вінницької області заплановано виступ Ліли Ролдан Васкес де Муан у Вінницькій торгово-промисловій палаті з презентацією про Аргентинську Республіку.

Довідка: за даними Державної служби статистики України, за перші сім місяців 2014 року загальний обсяг взаємної торгівлі товарами між Україною та Аргентиною становив 52,6 млн. дол. Експорт українських товарів до Аргентини в січні-червні 2014 року склав 7,3 млн. дол., а імпорт до України за цей період становив 45,3 млн дол. Українська діаспора Аргентини представлена понад 40-а українськими громадськими, культурними, релігійними та молодіжними організаціями. Одним з важливих напрямів культурно-гуманітарного співробітництва України та Аргентинської Республіки протягом останніх років є комплекс заходів, пов’язаних з тематикою Голодомору-Геноциду 1932 – 1933 років в Україні. На знак солідарності з українським народом Національним парламентом Аргентинської Республіки, а також низкою органів влади регіонального та муніципального рівнів було ухвалено відповідні рішення про вшанування пам’яті жертв Голодомору-Геноциду.

Повернутись Створено: 9 жовтня 2014 року, 18:45 Переглядів: 989

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація