Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівництво прокуратури і УМВС Вінницької області не з’явилось на нараду за участі громадськості щодо підсумків розслідування подій 6 грудня 2014 року Роздрукувати

30 липня відбулась зустріч голови обласної Ради Сергія Свитка з громадськістю області щодо обговорення питання розслідування подій, які стались 6 грудня 2014 року у м. Вінниці. На зустріч було запрошено керівників прокуратури і УМВС Вінницької області – В’ячеслава Соколового і Ігоря Моренця, проте вони, як і їхні представники, так і не з’явилися для звіту перед громадою області із зазначеної проблеми.

Участь у зустрічі взяли депутати обласної Ради, зокрема голова постійної комісії обласної Ради з питань зміцнення законності, правопорядку, боротьби з корупцією, охорони прав і свобод громадян Віталій Мрачковський, керівник фракції ВО “Батьківщина” Людмила Щербаківська, голова постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Ігор Вернигор, депутат обласної Ради Леся Мороз, лідери громадських організацій області та активісти Майдану.

Слід зазначити, що на ім’я голови обласної Ради надійшло звернення від громадських організацій щодо сприяння у зустрічі активістів Майдану і керівників громадських організацій області з прокурором області В’ячеславом Соколовим та начальником УМВС у Вінницькій області Ігорем Моренцем для обговорення стану розслідування подій 6 грудня 2014 року. Тому голова обласної Ради Сергій Свитко реагуючи на звернення громадськості, запросив усі зацікавлені сторони для обговорення цього резонансного питання.

30 липня, за півгодини до початку заходу, до обласної Ради надійшов лист прокурора області В’ячеслава Соколового у відповідь на запрошення Сергія Свитка, в якому було зазначено, що “проведення таких зустрічей з метою обговорення стану досудового розслідування та судового розгляду законодавством не допускається та є порушенням засад кримінального провадження”, а участь представників прокуратури у такій зустрічі є неможливою, як зазначається у листі. Представники громади з обуренням сприйняли відсутність керівництва правоохоронних органів області.

Голова обласної Ради Сергій Свитко розпочав з того, що нагадав про події у грудні 2014 року під час проведення засідання сесії обласної Ради, зокрема незаконного недопущення міліцією громадян до участі в засіданні сесії обласної Ради, що у свою чергу спровокувало сутички між громадянами та правоохоронцями, які діяли спільно з невідомими особами, яких у народі називають “тітушками”.

- Для мене досі залишається незрозумілим, хто дав вказівку всупереч законам України не пропускати на засідання сесії обласної Ради громадян і посадових осіб облдержадміністрації, - заявив Сергій Свитко.

Також очільник обласної Ради поінформував присутніх про відповіді керівництва Генеральної Прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України, лідерів парламентських фракцій Верховної Ради України із зазначеного питання.

Активісти Майдану показали для громадськості нові відео та фото докази, які вони просять долучити до розслідування справи. В ході обговорення виступили адвокати і юристи. Так, правозахисник Валерій Палій розповів про те, що активістів Майдану переслідують незаконно за участь в акції протесту під час зазначених подій, зокрема Юрія Павленка, якого тривалий час утримують під вартою у СІЗО. Натомість замовників, організаторів і виконавців спровокованого протистояння між громадою і владою досі не встановлено, бо, як зазначає Валерій Палій, за цим стоять замовники у вищих ешелонах влади, а розслідування цієї справи ведеться упереджено і необ’єктивно. Також учасникам зібрання розповіли про беззаконня, яке чиниться у Вінницькому міському суді під керівництвом судді Ірини Курбатової щодо Юрія Павленка та учасників процесу, який відбувається у закритому режимі всупереч усім міжнародним правовим нормам.

Усі виступаючі на зустрічі активісти і громадські діячі відмітили замовний і політичний характер кримінальних справ, відкритих проти активістів Майдану у Вінниці, а також розслідування подій 6 грудня 2014 року.

На зборах також виступили депутати обласної Ради Віталій Мрачковський та Людмила Щербаківська із зазначеного питання. Зокрема, голова постійної комісії обласної Ради з питань зміцнення законності, правопорядку, боротьби з корупцією, охорони прав і свобод громадян Віталій Мрачковський наголосив, що розслідування вищезазначених подій відбувається із суцільним порушенням прав і свобод громадян України, Конституції України, а закриті суди у Вінниці є неприпустимими. Він також підкреслив, що керівництво прокуратури і УМВС області не звітують перед громадою і депутатським корпусом про свою роботу, зокрема не з’являються на засідання сесій обласної Ради, що підриває довіру громадян до правоохоронної системи в цілому.    

Усіх присутніх громадян закликали надати керівництву обласної Ради та постійним комісіям обласної Ради докази вчинення злочинів службовими особами правоохоронних органів і органів влади в рамках розслідування справи щодо подій 6 грудня 2014 року у м. Вінниці для подальшого реагування.

У підсумку обговорення вирішили рекомендувати голові обласної Ради Сергію Свитку: звернутися до гаранта Конституції України – Президента України Петра Порошенка з проханням припинити беззаконня у Вінницькій області та вжити заходів реагування щодо керівництва правоохоронних органів, які бездіють у всебічному і об’єктивному розслідування вищезазначеної справи, а також не вживають дієвих заходів для захисту прав і свобод людини і громадянина.

Повернутись Створено: 30 липня 2015 року, 19:31 Переглядів: 1524

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація