Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники області привітали ветеранів Другої світової війни з нагоди Дня Перемоги Роздрукувати

7 травня керівництво області і міста привітало ветеранів Другої світової війни з нагоди 69-ої річниці з Дня Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. Вшанували учасників бойових дій голова обласної Ради Сергій Свитко, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов.

Урочистості відбулись у сесійній залі обласної Ради, в якій зібралися ветерани – учасники бойових дій. Згадували усіх полеглих на фронтах війни, що стала трагедією для переважної більшості українських родин. Говорили про важливість берегти пам'ять про ті буремні події, піклуватися про живих учасників і свідків війни, яких з кожним роком стає все менше. Керівники області привітали ветеранів з наближенням Дня Перемоги, нагородили учасників бойових дій почесними грамотами та грошовими винагородами.

Також присутніх було поінформовано про російську агресію на Сході і Півдні України, що несе загрозу існуванню української держави. Згадували й імена загиблих в бойових діях з російськими терористами на Сході України воїнів Збройних Сил України. Це Петро Коваленко - 20-річний воїн Житомирської 95-ї окремої аеромобільної бригади, родом із с. Рахнівка Гайсинського району - батьківщини поета Василя Стуса, прапорщик Національної гвардії України 34-річний Віктор Долінський з с. Нижчий Ольчедаїв  Могилів-Подільського району.  

Сергій Свитко вказав на важливість єднання українського суспільства в боротьбі за збереження української самостійної соборної держави. Він привітав ветеранів і їхні родини, побажав міцного здоров’я, добра і миру.

- Ви ветерани знаєте що таке війна. Ми ж - молодше покоління не думали, що житимемо у військовий час. Війна сьогодні не оголошена офіційно, але вона ведеться. Анексовано територію Криму, є жертви. Щоденно ми отримуємо інформацію про військові дії, що відбуваються на Сході і Півдні України. Російський уряд прагне встановити новий світовий порядок, зневажаючи усі міжнародні угоди, підписані ним же. Але я переконаний у тому, що ніхто не може перемогти народ, який прагне свободи. Сьогодні український народ має продемонструвати єдність і волю, щоб жити у незалежній державі і бути господарем у своєму домі. Я впевнений у тому, що ми переможемо. Бо з нами правда, і з нами Бог, - зазначив Сергій Свитко.

Довідка: Загальні демографічні втрати України у війні - включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими й тими, що були насильно вивезені на примусові роботи до Німеччини, становлять не менше 14 мільйонів чоловік. Це найбільші втрати в порівнянні із іншими країнами і народами у Другій світовій війні,  які становлять близько 40% від загальних людських втрат Радянського Союзу. Понад 2,5 мільйони уродженців України загинуло на фронтах Другої світової війни. Втрати ж цивільного населення України складають 6 мільйонів чоловік. Усього близько 8 мільйонів осіб

Повернутись Створено: 8 травня 2014 року, 11:44 Переглядів: 1086

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація