9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники області відкрили виставку «Друга світова війна: вінницький вимір» Роздрукувати

7 травня в фойє Вінницької обласної Ради за участі керівництва області відбулась презентація виставки «Друга світова війна: вінницький вимір», присвячена 70-ій річниці перемоги над нацизмом у Європі та 70-ій річниці закінчення Другої світової війни.

Відкрили виставку голова обласної Ради Сергій Свитко та голова облдержадміністрації Валерій Коровій, які виступили з вітальним словом. Участь у заході взяли ветерани Другої світової війни, представники громадських організацій області, працівники апаратів обласної Ради та ОДА.

- Ця виставка в черговий раз нагадує нам про трагічні сторінки історії нашого народу та народів світу періоду Другої світової війни. Історія людства – це історія воєн. Найжахливішим для людства було двадцяте століття, коли відбулося дві світові війни, що забрали десятки мільйонів людських життів. На жаль, в історії людства є такі сторінки, коли до влади приходять тирани, диктатори. У 20 столітті – це були диктатори Гітлер і Сталін, які ініціювали цю жахливу війну, жертвами якої стали мільйони людей. Ми сьогодні вшановуємо пам'ять усіх, хто загинув у Другій світовій війні, усіх хто боровся зі зброєю в руках на фронті і в тилу, працюючи на спільну перемогу. Ми вшановуємо усіх, хто боровся за мир і добробут свого народу, - зазначив у виступі голова обласної Ради Сергій Свитко.   

Крім того, очільник обласної Ради зазначив, що сьогодні Україні і світу загрожує російський диктатор Путін, який мріє відродити російську імперію у кордонах колишнього СРСР, і фактично розпочав війну проти української держави, що вже призвело до тисяч нових жертв. Сергій Свитко закликав пам’ятати уроки історії і робити із неї належні висновки, він подякував ветеранам за подвиг у Другій світовій війні та побажав їм міцного здоров’я і усіляких гараздів.

-          Сьогодні наше завдання полягає у тому, щоб зробити усе можливе для збереження української державності, відновлення територіальної цілісності України, забезпечити мир українському народу на нашій Богом даній землі, - сказав Сергій Свитко.

Директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька розповіла присутнім про зміст виставки, нагадала про видатних героїв-українців Другої світової війни, зокрема, наших земляків, які прославили на увесь світ наш народ та подільський край.

Стенди та експонати виставки висвітлюють перебіг Другої світової війни крізь призму трагічних та героїчних подій  на Вінниччині: перші дні війни, оборонні бої та окупація області, підпільний та партизанський рух, визволення краю, України та Європи від нацистів, вшанування безсмертного подвигу земляків.

Після завершення офіційної частини заходу, усі присутні мали змогу ознайомитись із експонатами виставки. 

Повернутись Створено: 7 травня 2015 року, 17:27 Переглядів: 1183

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація