Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники області вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів Роздрукувати

15 лютого в Центральному парку культури і відпочинку міста Вінниці відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виводу військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

У церемонії покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, депутати обласної Ради, представники обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, воїни-афганці, їхні родини, громадськість міста й області.

Церемонія вшанування пам’яті та покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам нагадала про тяжкі втрати для батьків, рідних, близьких, друзів і в цілому для всього суспільства.

Після Другої світової війни вихідці з України брали участь у війнах та військових конфліктах у 26 країнах світу, де гідно і мужньо виконували інтернаціональний обов’язок. Найбільш тривалою і тяжкою стала військово-політична спецоперація в Афганістані: 160 тисяч українців пройшли вогненними дорогами цієї країни, 3360 не повернулися додому, більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання. Залишились без синів 2729 матерів, стали вдовами 505 молодих жінок, сиротами – 711 дітей. Після війни померло від ран і захворювань вп’ятеро більше «афганців», ніж загинуло, кількість інвалідів збільшилася в кілька разів.

У День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який щороку в Україні офіційно відзначається 15 лютого відповідно до Указу Президента України, у всіх регіонах нашої держави відбулись урочисті заходи, присвячені цій пам’ятній даті.

 

Повернутись Створено: 15 лютого 2018 року, 14:13 Переглядів: 590

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація