Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники області вшанували пам'ять жертв політичних репресій Роздрукувати

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті  жертв політичних репресій. У 2018 році День пам’яті жертв політичних репресій припадає на 20 травня. Так, сьогодні, 18 травня, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, депутат обласної Ради, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк та заступник Вінницького міського голови Сергій Чорнолуцький вшанували членів Вінницького обласного товариства  політв’язнів, репресованих та їхній дітей.

Також на заході були присутні представники офіційної делегації Сьвєнтокшиського воєводства Респудбліки Польща.

Виступаючи перед присутніми заступник голови обласної Ради Ігор Хміль зазначив, що тільки за офіційними даними, в ці роки жертвами політичних репресій стали щонайменше 2,8 млн українців.

– У Вінницькій області було страчено близько 20 тисяч чоловік, – сказав Ігор Вікторович. – Історичні факти просто вражаючі, адже вдуматися лише за історичними даними в ті часи спеціально для боротьби з ними до Вінниччини був відряджений Іван Корабльов — один з найдосвідченіших працівників НКВС, яки просив збільшити ліміт смертельних вироків у Вінницькій області. Це страшні сторінки нашого минулого і наше завдання сьогодні робити все можливе, аби  подібного ніколи не повторилося.

Під час зустрічі присутнім вручили Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, а також грамоти Вінницької міської ради, грошові винагороди й квіти.

На завершення відбулося покладання гірлянд до пам’ятників жертвам комуністично-більшовицього режиму на цвинтарі «Підлісний», жертвам політичних репресій  біля ККЗ «Райдуга» та Січовим Стрільцям у парку на площі Василя Стуса.

Повернутись Створено: 18 травня 2018 року, 15:31 Переглядів: 353

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація