Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники області вшанували жертв політичних репресій Роздрукувати

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті  жертв політичних репресій. 12 травня голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій та заступник Вінницького міського голови Сергій Чорнолуцький вшанували членів Вінницького обласного товариства  політв’язнів, репресованих та їхній дітей. Сьогодні організація нараховує 620 членів.  Присутнім вручили Почесні грамоти, грошові кошти та квіти. Виступили з концертною програмою учасники вокального ансамблю «Бревіс» училищ культури і мистецтв ім.Леонтовича та свої пісні виконав дует Тетяни Казанської та Вікторії Рябоконь.

Під час зустрічі члени товариства ділились своїми спогадами. Донька репресованого Ядвіга Карлівна Богуславська розповіла  історію,  яка трапилась у Козятині. В ніч після весілля приїхав «воронок» до будинку, просто з ліжка підняли жениха і забрали. Його молода дружина бігла за машиною, скільки могла. А повернулась і втратила розум. Вона до 40-ка років простояла біля воріт, виглядала свого чоловіка і все казала: «Він повернеться». 

Виступаючі члени товариства просили підняти питання пільг  політв’язням і репресованим, які діють у Білорусі та в Росії. Також просили журналістів звернути увагу на тих  кількох живих свідків історії, які ще можуть розказати про жахіття тих часів з перших вуст.  Просили поспілкуватися з ними, жінками, які 17-22 річними брали участь у повстаннях. Вони вижили і сьогодні просять тільки миру. А ще  - лише пам’ятати про їхній подвиг, бо сьогоднішня  незалежність держави здобута і їхнім здоров’ям та кров’ю.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що Україна - єдина  країна колишнього Радянського Союзу, яка сьогодні платить найвищу ціну за свою незалежність і свободу.

 - Мій дід був репресований,  матір моєї дружини 2-річною була переселена сталінським режимом, - каже Анатолій Дмитрович. – Те, що робив тоталітарний режим зі своїми громадянами, просто шокує. Тому такі дні мають бути нам уроками, щоб ми пам’ятали про трагедію наших предків  і робили все, аби це не повторилось. Тільки єдністю і пам’яттю про недопущення того, що творилось за часи радянського тоталітаризму, можна побудувати сильну незалежну державу Україну.

На завершення відбулося покладання гірлянд до пам’ятників жертвам комуно-більшовицього режиму на цвинтарі «Підлісний», жертвам політичних репресій  біля ККЗ «Райдуга та Січовим Стрільцям у парку на площі Василя Стуса.

Як відомо 2 червня 1937 було Політбюро ЦК ВКП (б) прийняв постанову «Про антирадянські елементи», який поклав початок масових репресій.  Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-м 106096, в 1939-м 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

У зв’язку з цим президент доручив СБУ і уряду видати книгу, оприлюднити документи і матеріали про масові політичні репресії 1937-1938 років, поширити їх на іноземних мовах за кордоном, а також розпорядився проводити в школах та інших навчальних закладах уроки на цю тему.

 

Повернутись Створено: 12 травня 2016 року, 14:22 Переглядів: 896

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація