9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники області зустрілися з директором Фонду Ганса Зайделя Даніелем Зайберлінгом Роздрукувати

4 вересня, в рамках реалізації програми «Сталий розвиток малих міст та селищ у Вінницькій області», голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій провели зустріч з директором Фонду Ганса Зайделя Даніелем Зайберлінгом та директором Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області Тетяною Пашиніною.

Я дуже вдячний, що ви знайшли можливість приїхати у Вінницю, для нас дуже важливий ваш візит. За роки співпраці з вашим Фондом, яка розпочалася з 2000-го року, було реалізовано декілька проектів, і один із самих успішних, який зараз впроваджується з лютого 2015-го року, – «Сталий розвиток малих міст та селищ Вінницької області». В рамках реалізації цього проекту відбувся успішний візит мерів малих міст Вінницької області в Баварію, де вони ознайомились з досвідом місцевого самоврядування Баварської землі. І цей досвід дуже важливий для нас, - підкреслив голова обласної Ради Сергій Свитко.

Я хочу підкреслити, що народ України тільки недавно відновив свою незалежність, нашій державі лише 24 роки, але наш народ має тисячолітню історію, традиції, культуру. Останніх 73 роки Україна була під окупацією Російської імперії під назвою Радянський Союз, а ще раніше Україна була окупована династією Романових,; Україна – це посттоталітарна держава, тому сьогодні дуже важливо, щоб наша держава повернулась у Європу. Бо український народ є частиною європейського народу генетично, ментально, культурно та історично. Але багато втрачено, зокрема, в традиціях самоуправління. Тому зараз дуже важливе відродження і створення громадянського суспільства. Я думаю, що в нас буде все добре, ми обов’язково побудуємо державу, про яку мріємо, і ми дуже вдячні вам за допомогу. Для нас це дуже важливо, особливо сьогодні, коли Україна, де-факто, в стані війни з Російською Федерацією. Хочу сказати, що український народ зробив свій вибір у 2014 році на Майданах. Це була непроста боротьба з режимом Януковича, і якщо раніше всі президенти України реалізовували політику багатовекторності, то зараз рішення народу, його політична воля – європейська інтеграція. Я впевнений, що ми свою мрію обов’язково реалізуємо, – наголосив Сергій Свитко на завершення зустрічі.

В свою чергу директор Фонду Ганса Зайделя Даніель Зайберлінг зазначив. що механізм співпраці та реалізації запланованих проектів потребує багато часу і чимало кроків.

Основний принцип цього механізму, що люди на місцях краще знають, як жити й розвиватися їхній громаді, тому реформування потрібно розпочинати з місцевого самоврядування, а це – дуже складний довготривалий процес. І особливо на цьому етапі є дуже важливим співробітництво з європейськими країнами, які можуть поділитися своїм досвідом, – зауважив Даніель Зайберлінг.

Також він зазначив, що для здійснення реформ українцям необхідно готувати відповідну законодавчу базу та навчитись впроваджувати позитивні стимули.

Для довідки: 16 лютого у Вінниці було підписано угоду про співпрацю головою обласної Ради, головою облдержадміністрації, директором Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації органів державної влади і місцевого самоврядування та представником німецького Фонду Ганса Зайделя, в рамках якої на Вінниччині реалізовуватиметься проект «Сталий розвиток малих міст та селищ Вінницької області».

Проект призначений для голів селищних і сільських рад Вінниччини. Його мета – протягом року, доки триватиме навчання, ознайомити учасників з європейськими підходами та інструментами забезпечення сталого розвитку громад Вінниччини на прикладі малих міст Баварії, зокрема, поділитись досвідом, як жителям сіл і селищ області можна реалізувати свої ініціативи без використання бюджетних коштів.

Повернутись Створено: 4 вересня 2015 року, 16:16 Переглядів: 1137

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація