Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники територіальних громад ділились досвідом Роздрукувати

30 листопада в м. Гнівані Тиврівського району відбулось засідання «Клубу міських і селищних голів Вінниччини», ініційоване за пропозицією керівників територіальних громад області, з метою обговорення назрілих нагальних питань.

У зібранні взяли участь заступник керівника управління апарату Верховної Ради України Валентина Рудковська, голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, виконавчий директор Асоціації міст України В’ячеслав Філатов, консультант з бюджетних питань Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Вернигор, керівники територіальних громад.

Розпочинаючи засідання, голова «Клубу міських і селищних голів Вінниччини» Володимир Кулешов зазначив, що на сьогодні є надзвичайно актуальним питання повернення комунальним підприємствам коштів, недоотриманих за нараховані населенню пільги та субсидії по комунальних розрахунках. Зокрема, це стосується відключення комунальних підприємств від постачання електроенергії.

– Проблема в тому, що є затримка із поверненнями субсидії підприємствам, і в зв’язку з цим є борги, але до кінця року ми маємо це питання вирішити, – зауважив під час обговорення голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Також  я дам доручення юридичним службам детально вивчити зазначене питання і від імені Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування звернутися до вищого керівництва державної влади щодо вирішення цієї проблеми.

У жвавій дискусії пройшло обговорення питання про об’єднання територіальних громад. Як озвучили учасники зібрання, для них є корисним почути про досвід керівників, які пройшли процедуру об’єднання, але багатьох очільників громад наразі турбують питання фінансування і спроможності бюджетів після процесу об’єднання.

– Сьогодні керівництво держави стало на шлях реформ. Це болючий процес, але дорогу долає той, хто йде, – наголосив Анатолій Олійник. – Ми маємо йти цим шляхом, ми маємо об’єднувати громади і напрацьовувати кроки щодо підготовчої роботи – це по-перше. По-друге, у нас є позитивний досвід об’єднання громад на прикладі Калинівської, бюджет якої складає більше 93-95 млн. грн. Тому ми маємо всі підтримати цей процес, незалежно від політичних поглядів. Бо для нас основним має бути регіональний розвиток.

Голова обласної Ради поінформував присутніх про поїздку вінницької делегації до Італійської Республіки, здійснену в рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок в галузі управління відходами у Вінницькій області», та про останні напрацювання Агенції регіонального розвитку Вінницької області.

Також в ході засідання учасники обговорили такі питання: «Формування бюджетів ОМС на 2017 рік з урахуванням можливих змін Бюджетного та Податкового Кодексів»; «Стан виконання Закону України про заборону захоронення несортованого сміття. Обласна стратегія. Досвід територіальних громад»; «Пріоритети грантової діяльності по ДФРР на наступні роки»; «Розвиток культури, спорту та туризму в територіальних громадах. Спільні проекти».

Повернутись Створено: 30 листопада 2016 року, 16:58 Переглядів: 919

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація