Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Керівники Вінниччини підписали Меморандум про утворення інституції бізнес-омбудсмена Роздрукувати

3 червня голова обласної Ради Анатолій Олійник і голова облдержадміністрації Валерій Коровій підписали з головою регіональної ради підприємців при облдержадміністрації Олександром Печаліним Меморандум про взаєморозуміння щодо утворення інституції бізнес-омбудсмена у Вінницькій області.

Як зазначили під час зустрічі очільники Вінниччини, підписання Меморандуму зумовлене усвідомленням нагальної потреби впорядкування взаємовідносин бізнесу та влади, сприянням зниженню рівня корупції й запобігання недобросовісній поведінці стосовно суб’єктів підприємництва у нашому регіоні.

Відповідно до підписаного документа, бізнес-омбудсмен наділяється функцією громадського контролю дотримання справедливості та інтересів суб’єктів підприємництва у діяльності органів виконавчої й самоврядної гілок влади Вінницької області та їх посадових осіб.

Для довідки: бізнес-омбудсмен в Україні - посадова особа, що займається захистом інтересів бізнесу перед органами публічної влади як всередині країни, так і за її межами.

Бізнес-омбудсмен виступає інструментом вирішення конфліктів і суперечок між владою і бізнесом, медіатором між державою та бізнес-середовищем.

Бізнес-омбудсмен діє з метою сприяння прозорості діяльності органів державної влади, запобігання корупційним діянням, або іншим порушенням законних інтересів підприємців.

Аналогічні інституції існують у США, Росії, Грузії.

Уряд України та ЄБРР 12 травня 2014 року підписали Меморандум про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи, що передбачає створення інституту бізнес-омбудсмена.

ЄБРР має намір виділяти щорічно 1,5 млн. євро для фінансування офісу омбудсмена.

З 10 грудня 2014 року посаду бізнес-омбудсмена в Україні обійняв Альгірдас Шемета - литовський і європейський політик, колишній міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету та фінансового планування (2009 - 2010), європейський комісар з оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством (2010 -2014).

У жовтні 2014 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало створення Ради бізнес-омбудсмена для покращення здійснення підприємницької діяльності.

Положення про Раду схвалене постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 691.

Рада бізнес-омбудсмена є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

Кабінет Міністрів України 14 березня 2016 року схвалив проект Закону України «Про установу бізнес-омбудсмена», який передбачає врегулювання діяльність на рівні закону. Мета законопроекту - реалізація політики спрощення бізнес-клімату і контролю за додержанням законодавства, в тому числі, контролюючими органами.

Повернутись Створено: 3 червня 2016 року, 16:23 Переглядів: 1274

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація