23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Керівники Вінниччини підписали Меморандум про утворення інституції бізнес-омбудсмена Роздрукувати

3 червня голова обласної Ради Анатолій Олійник і голова облдержадміністрації Валерій Коровій підписали з головою регіональної ради підприємців при облдержадміністрації Олександром Печаліним Меморандум про взаєморозуміння щодо утворення інституції бізнес-омбудсмена у Вінницькій області.

Як зазначили під час зустрічі очільники Вінниччини, підписання Меморандуму зумовлене усвідомленням нагальної потреби впорядкування взаємовідносин бізнесу та влади, сприянням зниженню рівня корупції й запобігання недобросовісній поведінці стосовно суб’єктів підприємництва у нашому регіоні.

Відповідно до підписаного документа, бізнес-омбудсмен наділяється функцією громадського контролю дотримання справедливості та інтересів суб’єктів підприємництва у діяльності органів виконавчої й самоврядної гілок влади Вінницької області та їх посадових осіб.

Для довідки: бізнес-омбудсмен в Україні - посадова особа, що займається захистом інтересів бізнесу перед органами публічної влади як всередині країни, так і за її межами.

Бізнес-омбудсмен виступає інструментом вирішення конфліктів і суперечок між владою і бізнесом, медіатором між державою та бізнес-середовищем.

Бізнес-омбудсмен діє з метою сприяння прозорості діяльності органів державної влади, запобігання корупційним діянням, або іншим порушенням законних інтересів підприємців.

Аналогічні інституції існують у США, Росії, Грузії.

Уряд України та ЄБРР 12 травня 2014 року підписали Меморандум про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи, що передбачає створення інституту бізнес-омбудсмена.

ЄБРР має намір виділяти щорічно 1,5 млн. євро для фінансування офісу омбудсмена.

З 10 грудня 2014 року посаду бізнес-омбудсмена в Україні обійняв Альгірдас Шемета - литовський і європейський політик, колишній міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету та фінансового планування (2009 - 2010), європейський комісар з оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством (2010 -2014).

У жовтні 2014 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало створення Ради бізнес-омбудсмена для покращення здійснення підприємницької діяльності.

Положення про Раду схвалене постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 691.

Рада бізнес-омбудсмена є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

Кабінет Міністрів України 14 березня 2016 року схвалив проект Закону України «Про установу бізнес-омбудсмена», який передбачає врегулювання діяльність на рівні закону. Мета законопроекту - реалізація політики спрощення бізнес-клімату і контролю за додержанням законодавства, в тому числі, контролюючими органами.

Повернутись Створено: 3 червня 2016 року, 16:23 Переглядів: 1228

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація