9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Керівники Вінницької агенції регіонального розвитку домовились у Польщі про спільний проект Роздрукувати

Делегація Агенції регіонального розвитку Вінницької області у складі виконувача обов’язків директора Валерія Нікітюка та заступника директора Агенції Інни Загнітко відвідали Лодзинську агенцію регіонального розвитку Республіки Польща. Цей візит став можливим завдяки реалізації Меморандуму про співпрацю між Вінницькою, Лодзинською та Італійською агенціями регіонального розвитку, підписаному 12 липня 2016 року у м. Вінниці.

Метою відвідин було ознайомлення з роботою Лодзинської агенції регіонального розвитку, яка з 1991 року успішно працює у Польщі.

- Під час візиту, який тривав з 9 по 15 вересня, президент Лодзинської агенції Пшемислав Анджеяк разом із своїми колегами розповів про особливості роботи, структуру та напрями діяльності їхньої Агенції, -  поінформувала заступник директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко. – Ми мали змогу безпосередньо поспілкуватися із представниками органів влади Лодзинського воєводства, громадських організацій з підтримки бізнесу та бюро підтримки інвесторів Лодзинської міської ради, які розповіли свої секрети успіху в роботі з бізнесом у Польщі, залучення європейських коштів та про важливість участі у цьому процесі Агенції регіонального розвитку.

Також делегація Вінницької агенції ознайомилась із проектами, реалізованими за кошти Європейського Союзу. Зокрема, серед них – Спеціальна економічна зона Лодзя та Новий центр Лодзя. Цікавою виявилась ідея перебудувати та реконструювати колишні ткацькі фабрики, багато яких  залишилось у місті, перетворивши їх на великі торговельні центри, офісні приміщення та зони відпочинку, які користуються неабияким попитом у поляків.

Окрім того, господарі продемонстрували приклади уже реалізованих за допомогою Лодзинської агенції проектів, серед яких зоопарк-сафарі в м. Борисеві та термальні купальні міста Унійов. Вражало те, наскільки полякам до вподоби термальні води. Для прикладу, аби потрапити в комплекс, вони стоять в черзі, яка сягає кілометрової довжини, по кілька годин.  

- Агенція розпочала свою діяльність з 1991 року, у її структурі нараховується 80 осіб, є 5 відділів, які займаються виключно своїми напрямами, -  зауважила Інна Загнітко. - З самого початку створення їм надавалась підтримка офісу Маршалка, бо було розуміння, що протягом першого періоду існування завжди є певні труднощі, оскільки для написання проектів та їхньої реалізації потрібен час. По-друге, щоб виконувати значний об’єм роботи, необхідний великий штат. Таким чином, Лодзинська агенція продемонструвала, що вона активно працює, але для цього в них є абсолютний ресурс.

Вагомо для досвіду, що фінансування здійснюється з кількох джерел. Як зауважив президент Лодзинської агенції Пшемислав Анджеяк, хоч вони створені у 1991 році, проте найбільш ефективною і процвітаючою їхня структура стала після того, як Польща ввійшла до Європейського Союзу, оскільки найбільшу частину у фінансуванні займають європейські кошти.

Ще одним важливим аспектом є співпраця з підприємцями і надання їм підтримки. Дуже цікавий досвід Лодзинської агенції – існування фонду Jeremy, коли з офісу Маршалка передаються кошти в банківську установу і через агенцію регіонального розвитку надаються позики представникам підприємництва під 1-2% для підтримки бізнесу. Підприємці розуміють, що вони завжди можуть звернутися до агенції з будь-яких питань, вони зацікавлені у співпраці, тому, повертаючи кредити, роблять все можливе для розбудови свого регіону – будують спортивні майданчики, допомагають розвивати інфраструктуру та інше.

Загалом, за результатами візиту керівництва Агенції регіонального розвитку Вінницької області, було досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці. Також попередньо домовлено про реалізацію Вінницькою агенцією спільно з польською одного з проектів за кошти уряду Маршалка Лодзі в сфері підтримки вінницьких підприємців, бажаючих вийти на європейський ринок.

 

 

 

 

Повернутись Створено: 21 вересня 2016 року, 16:16 Переглядів: 981

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація