Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Книжка про Івана Богуна – в кожну школу Вінниччини Роздрукувати

З ініціативи депутата обласної Ради Володимира Барцьося буде проведено історично-просвітницьку акцію серед шкіл і навчальних закладів Вінницької області. Під час зустрічі з директором Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимиром Буняком депутат офіційно передав 800 примірників книжки «Іван Богун: історичний нарис», автор Михайло Колодзінський «Гузар». Ці книги будуть розподілені для усіх шкіл Вінниччини і навчальних закладів м. Вінниці з метою національно-патріотичного виховання дітей і юнацтва нашого краю. Окрему партію книг буде передано для шкіл м. Вінниці і районних, місцевих бібліотек-читалень Вінниччини. Акція є частиною громадянської кампанії за спорудження пам’ятника Іванові Богуну у м. Вінниці.

Перевидання цієї цінної книги про славетного козацького полководця, оборонця Вінниччини ініціював Володимир Барцьось. Видання перших кількасот примірників було у м. Вінниці наприкінці 2019 року за кошти обласного бюджету, за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Другий тираж книги (1000 тис. примірників) видано за спонсорські кошти заступника голови обласної Ради, депутата обласної Ради Ігоря Хміля і депутата обласної Ради Володимира Зарічанського, а також українського підприємця Олексія Синільника.

– Унікальну книгу присвячено 80-річчю проголошення Карпатської України на Закарпатті у 1939 році і вшануванню пам'яті Івана Богуна на Вінниччині, – зазначає Володимир Барцьось. – Цією книгою, яка буде надіслана у кожну шкільну книгозбірню, до найвіддаленішої сільської школи, ми прагнемо вселити в серця і душі українських дітей та юнацтва гордість за нашу величну історію та звитяги, здобуті під проводом славного козацького лицаря Івана Богуна, плекати любов до рідного народу та матері України.
Сьогодні в умовах оборони України від російського агресора, це важливо як ніколи. Книга є раритетним виданням, публікувалася ще в 1941 році в Празі у видавництві «Пробоєм». Автор – видатний військовий діяч Організації Українських Націоналістів, командир і начальник штабу Карпатської Січі – Збройних Сил Карпатської України у 1939 році, ідеолог і теоретик українського націоналізму, автор праць «Українська Воєнна Доктрина» і «Партизанська війна», який обґрунтував необхідність створення української модерної армії. Примірник книги вдалось знайти у відділі рідкісних і цінних рукописів в Національній бібліотеці ім. В. Вернадського завдяки Юрію Черченку –працівнику Архіву ОУН.

Депутат зазначив, що наказний гетьман, полковник Вінницький-Кальницький, соратник Богдана Хмельницького, запеклий ворог союзу з Москвою Іван Богун – символ героїчного, відданого, жертовного служіння Україні.

– Він приклад перемог українців над ворогами, взірець для сучасного покоління молоді, – каже Володимир. – Тому книга є цікавим поглядом на Івана Богуна як полководця і державного діяча. Досі, на жаль, не існує окремих солідних фундаментальних праць чи монографій, присвячених Богуну, як і відповідних кінофільмів. Вічна слава захисникам і героям України – Іванові Богуну та звитяжному українському козацтву!

Крім того, в ході зустрічі з директором Департаменту освіти і науки  облдержадміністрації Володимиром Буняком, участь в якій також взяв керівник відділу національно-патріотичного виховання Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» Андрій Мельничук, було обговорено питання проведення на належному рівні обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»), спорудження у 2020 році на території ТСОУ в смт. Сутиски Тиврівського району тренувальної смуги перешкод для занять, вишколів дітей і молоді в межах допризовної військової підготовки.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.
 

 

Повернутись Створено: 18 березня 2020 року, 09:48 Переглядів: 242

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація