9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Коментар Роздрукувати

Влад Філат: «Єврорегіон «Дністер» дозволить тісніше співпрацювати і країнам, і населенню»

Прем’єр-міністр Республіки Молдова Влад Філат прокоментував одному із українських видань підписання угоди про створення єврорегіону «Дністер». Очільник уряду сусідньої держави наголосив, що наразі підписані установчі документи, а самі умови договору є гнучкими і прийнятними для нових членів єврорегіону.

– В єврорегіон «Дністер» увійшли Вінницька область України і шість районів Республіки Молдова. На нинішньому етапі Придністров’я в ньому немає. Але райони Каменка та Рибниця можуть брати участь у цьому проекті. Це гарна платформа для регіонального розвитку та прикордонного співробітництва. Знаю, що наші європейські колеги мають конкретні пропозиції, реалізацію яких можна забезпечити значним фінансуванням. Це стосується інфраструктурних проектів, соціальних тощо. Вони дадуть змогу тісніше співпрацювати і країнам, і населенню, – наголосив Влад Філат.
Молдавський урядовець додав, що Україна завжди посідала чільне місце серед зовнішньополітичних партнерів Молдови.
– 10 березня ми відзначатимемо 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Молдовою, але в нас ще залишилися невирішені питання: демаркація кордонів, права власності, торгово-економічні обмеження. Торік нам вдалося надати нового імпульсу двостороннім відносинам. Наприклад, ми не тільки визначилися з переліком проблем, щодо яких є взаєморозуміння, а й сформували графік виконання домовленостей. І я можу відповідально заявити: зазначений графік виконується. Про це свідчать цифри товарообороту між Молдовою і Україною. 2011 року він сягнув 1,3 млрд. дол., фактично ми вийшли на докризові показники 2008 року. Зростання товарообороту за минулий рік становило близько 28%, порівняно з 2010 р. – прокоментував Влад Філат.

Повернутись Створено: 7 лютого 2012 року, 00:00 Переглядів: 1153

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація