9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Комісія розглянула ситуацію щодо забруднення ставків у Тростянці Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль проінспектував роботу органів влади Тростянецького району щодо подолання екологічного лиха, яке трапилось на місцевих водоймах.

Перше повідомлення про те, що на ставку "Французький" стався вилив нечистот, надійшло у першій декаді липня. Створена тоді комісія виявила на ставку, що прилягає до територій Тростянецького спиртзаводу та Тростянецького м'ясокомбінату, темно-коричневу піну на поверхні водойми, а вода мала різкий запах нечистот, аміаку та розкладу органіки. Як повідомили Ігоря Хміля в Тростянецькій районній адміністрації, забруднення води здійснено з боку каналу, що витікає з території спиртзаводу. Варто зазначити, що Тростянецький спиртзавод після тривалого простою нещодавно відновив свою роботу.

Ставок «Французький» з'єднаний зі ставком «Центральний», що є орнітологічним заказником місцевого рівня. Там також була виявлена загибла риба, яка вже розпочала розкладатися. Як засвідчили результати аналізів, різке погіршення стану води на «Французькому» не могло відбутися без стороннього впливу, якщо точніше — без стороннього зливу нечистот. Рівень аміаку у воді перевищив допустимі норми в чотири рази, рівень кисню впав нижче допустимої норми в чотири рази.

На одне із засідань спеціально створеної комісії були запрошені представники підприємств, поблизу яких сталося екологічне лихо. Представник Тростянецького м’ясокомбінату Микола Костогриз повідомив, що підприємство має всі необхідні дозволи на забір води та скиди, які дійсні до 2018 року. Згідно з цими дозволами підприємство може скидати стічні води після очистки в балку «Половича» та в ставок "Французький".

Директор Тростянецького спиртзаводу Ігор Мариняко запевнив присутніх, що підприємство має всі дозвільні документи. Стосовно загибелі риби через забруднення ставка аміаком, то керівник тільки відкритого підприємства зазначив, що ця речовина у виробничому процесі не використовується.

На останньому засіданні комісії, яке відбулося на початку серпня, стало відомо, що 1 серпня ввечері знову сталося забруднення ставка, яке потрапило туди з каналу, що прилягає до території спиртзаводу.

Загострена екологічна проблема ставка «Французький» вже розповсюдилася на більшу частину ставка «Центральний». Люди скаржаться, що запах від брудної води потрапляє на вулиці та присадибні ділянки. Більше того, каламутна та брудна вода ставить під загрозу завершення реконструкції центральної частини тростянецького парку, де передбачені канали з проточною чистою водою.

Комісія прийняла рішення звернутися до Міністерства агропромислового комплексу та продовольства України привести у відповідність до санітарно-гігієнічних та екологічних стандартів діяльність підпорядкованого йому підприємства ДП  «Тростянецький спиртовий завод» та забезпечити постійний контроль, відповідно до екологічних вимог до цього підприємства, направити лист до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області про проведення повторних проб води для спрямування їх у відповідні правоохоронні органи. Також здійснювати постійні обстеження водойм, допоки екологічна ситуація не стабілізується.

Як запевнили у Тростянецькій райадміністрації, екологічна ситуація перебуває у них на постійному контролі.

 

Повернутись Створено: 10 серпня 2017 року, 15:04 Переглядів: 1294

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація