26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Комісія з питань місцевого самоврядування підтримала звіт голови обласної Ради Роздрукувати

31 січня відбулось 30 засідання постійної комісії з питань  місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції,  міжнародного та міжрегіонального співробітництва під головуванням Лариси Білозір. У роботі комісії взяли участь: голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, керуючий справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко, заступник керівника секретаріату Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування Ольга Олійник, представники органів  місцевого самоврядування області.

Згідно з затвердженим порядком денним на засіданні були розглянуті чотири питання: «Про проект рішення «Про звіт голови обласної Ради Олійника А.Д. за 2018 рік», «Про проект рішення «Про внесення змін та доповнень до Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області на 2018 - 2022 роки, затвердженої рішенням 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року № 515», «Про проект рішення «Про інформацію прокурора Вінницької області щодо результатів діяльності органів прокуратури області», «Про проект рішення «Про схвалення у новій редакції проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області».

Голова обласної Ради Анатолій Олійник презентував свій звіт та поінформував депутатів обласної Ради про роботу обласної Ради у 2018 році, окреслив основні завдання та напрями роботи Ради на 2019 рік.  Постійна комісія першою підтримала звіт голови обласної Ради та рекомендувала внести його на порядок денний сесії обласної Ради.

Найбільш жваве обговорення відбулось з питання щодо розгляду проекту рішення «Про схвалення у новій редакції проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області». Члени комісії заслухали першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка.

– Головним критерієм утворення об’єднаних територіальних громад є наближення послуг до місцевих мешканців. Зокрема, йдеться про створення центрів адміністративних послуг, опорних шкіл, амбулаторій, вирішення проблеми утилізації твердих побутових відходів, розвиток дорожньої інфраструктури тощо. Варто зазначити, що перспективний план – це, в першу чергу, моделювання економічно спроможних громад, які надаватимуть якісні послуги населенню, – підкреслив Андрій Гижко.

Перший заступник голови ОДА продемонстрував присутнім Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області у новій редакції з урахуванням відповідних критеріїв щодо формування спроможних ОТГ, включаючи такі критерії як: економічні показники, дорожня інфраструктура, демографічна ситуація, можливості прямого сполучення для надання послуг населенню, особливості рельєфу місцевості тощо.

Члени комісії також заслухали депутата обласної Ради Миколу Віннічука, голову Оратівської районної ради Галину Лошак, Гранівського сільського голову Гайсинського району Віктора Боднюка, Сокільського сільського голову Чернівецького району Леоніда Брухаля. Підсумки обговорення підбив директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, який наголосив на проблемних питаннях і необхідності продовження проведення добровільного об’єднання громадян та розповів про ключові критерії формування ОТГ відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №214 від 8 квітня 2015 р. «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад».

Нагадаємо, що за підсумками засідання Робочої групи, яке відбулось 18 січня поточного року, шляхом відкритого голосування було схвалено Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області з урахуванням внесених пропозицій стосовно доопрацювання окремих питань по Вінницькому району та узгодженням пропозицій з існуючими об’єднаними територіальними громадами Бершадського і Немирівського районів. На сьогодні Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області передбачає створення 68 ОТГ в регіоні та охоплює 100 відсотків території з урахуванням міст обласного значення.

За підсумками засідання постійної комісії, шляхом відкритого голосування прийнято рішення про винесення на сесію обласної Ради проекту рішення «Про схвалення у новій редакції проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області».

За результатами обговорення постійна комісія погодила та рекомендувала внести на розгляд сесії обласної Ради всі проекти рішень.

Більш детально з висновками комісії з цих питань можна ознайомитись на офіційному сайті обласної Ради в розділі «Документи».

 

Повернутись Створено: 31 січня 2019 року, 17:40
Оновлено: 31 січня 2019 року, 17:49
Переглядів: 395

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація