21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Конференція “Децентралізація влади та муніципальна консолідація Вінниччини: сучасний стан і перспективи” зібрала самоврядців з усієї області Роздрукувати

3 квітня в залі засідань Вінницької ОДА відбулась конференція “Децентралізація влади та муніципальна консолідація Вінниччини: сучасний стан і перспективи”. Обговорити цю актуальну і важливу тему зібралися в обласному центрі народні депутати України від Вінниччини, керівники Вінницької області та міста Вінниці, очільники райдержадміністрацій та районних рад, голови окремих територіальних громад краю, польські колеги, представники донорських організацій.

Участь у засіданні конференції взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, виконувач обов’язків Вінницького міського голови Сергій Моргунов, народні депутати України Сергій Кудлаєнко і Руслан Демчак, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, радник віце-прем’єр-міністра України, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Андрій Ткачук,  голова Зв'язку сільських громад Підляшського воєводства Республіки Польща  Мирослав Лєх, керівник програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Андрій Гук та інші.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій та виконувач обов’язків Вінницького міського голови Сергій Моргунов звернулися до учасників конференції з вітальним словом. Очільник обласної Ради Сергій Свитко привітав учасників конференції, побажав їм плідної роботи в напрацюванні конкретних пропозицій у цьому питанні.

- Питання децентралізації влади і реформування органів місцевого самоврядування, органів місцевої влади активно обговорюється депутатським корпусом обласної Ради. В багатьох районах Вінницької області проводяться круглі столи на цю тему. Підсумком проведення нашої роботи у цьому напрямі стало засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, на якому було ухвалено рішення “Про ключові напрями реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні” і Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Дуже важливим питанням є забезпечення механізму відкликання виборцями депутатів місцевих рад. Якщо ця позиція не буде врахована, то, на мою думку, реформа буде неефективною, - зазначив Сергій Свитко.  

Голова обласної Ради коротко поінформував учасників конференції про основні пункти Звернення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, основні напрями реформування, як їх собі бачать вінницькі самоврядці. Зазначені рішення і Звернення скеровані керівництву держави з метою внесення змін і доповнень до чинного законодавства, створення правової основи для реалізації реформи самоврядних органів та децентралізації влади в Україні.

Виступаючі на конференції доповідачі відмітили провідну роль Вінниччини і представників нашого краю у вищих органах влади української держави в питанні реалізації реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації влади. Особливий наголос зроблено представниками виконавчої гілки влади на добровільності об'єднання територіальних громад та наближення влади до жителів територіальних громад.

В ході конференції обговорювалися такі складові реформи децентралізації влади в Україні: імплементація нового законодавства щодо децентралізації влади (ЗУ "Про добровільне об'єднання територіальних громад", ЗУ "Про засади державної регіональної політики"); бюджетна децентралізація, як чинник забезпечення економічної безпеки держави; формування спроможних територіальних громад у Вінницькій області - створення перспективних планів; польський та європейський досвід впровадження децентралізації влади; проблеми та перспективи об'єднання, тощо.

Організували конференцію: Комітет з питань державного   будівництва,   регіональної  політики  та місцевого самоврядування Верховної Ради України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та комунального  господарства,   Вінницька  ОДА,  ГО «Інститут  громадянського  суспільства»,  ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Громадська ініціатива «Реанімаційний пакет реформ», ГО «Український незалежний центр політичних досліджень».

Повернутись Створено: 3 квітня 2015 року, 18:39 Переглядів: 1527

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація