Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Свитко озвучив на V Всеукраїнському з’їзді екологів з міжнародною участю проблему генетично модифікованих організмів для людини та природи Роздрукувати

24 вересня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко взяв участь у пленарному засіданні V-го Всеукраїнського з’їзду екологів з міжнародною участю, що відбувся у Вінницькому національному технічному університеті.

Участь у з’їзді взяли учені, фахівці-екологи, експерти, спеціалісти-екологи, аспіранти, студенти з усієї України, а також з іноземних держав: Німеччини, Великої Британії, Швейцарії, Грузії, Канади та Білорусі.

З вітальним словом до учасників з’їзду звернулися ректор у Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України член-кореспондент НААНУ, заслужений діяч науки і техніки України Олександр Бондар, голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко, директор Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля ВНТУ, заслужений природоохоронець України, професор Василь Петрук, начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області  Юрій Дубовий та інші.

Під час пленарного засідання виступаючі акцентували увагу на потребі посилення державної політики у сфері захисту навколишнього природного середовища, формуванні серед українських громадян екологічного світогляду, необхідності підтримки наукових екологічних досліджень владою країни та їх впровадження, катастрофічному стані забруднення природи не тільки в Україні, а й світі в цілому.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав учасників із відкриттям з’їзду та побажав плідної праці.

- Для нас – вінничан велика честь, що такі форуми стали доброю традицією. Саме у Вінниці обговорюються і ухвалюються дуже важливі рішення не тільки для вінницького краю, а й усієї України. Сьогодні вирішується питання, без перебільшення, бути чи не бути людській цивілізації. Вирішення цього питання залежить у першу чергу від екологів, які готують пропозиції владі і суспільству, як виживати у цих складних життєвих умовах. Кожній людині потрібні чисте повітря, чиста джерельна вода та якісні продукти харчування. Мені подобається вислів Гете: “Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора, вона завжди права. Помилки і омани виходять від людей”. Тож давайте робити так, щоб цих помилок була найменше або їх не було взагалі. Щоб українське суспільство і людство загалом, жили в гармонії з природою, - наголосив  Сергій Свитко.  

Серед важливих проблем для області і в цілому для України, які виокремив на з’їзді очільник обласної Ради Сергій Свитко - це наявність у продуктах харчування генетично модифікованих організмів та невирішеність питання вивозу отруйних речовин із Джуринського отрутомогильника на Вінниччині. Він повідомив, що деякі структури влади стверджують, що в Україні офіційно генетично модифікованих організмів в продуктах харчування не зафіксовано. Натомість інформація, якою володіє обласна Рада, свідчить про протилежне.

Зокрема, за результатами дослідження харчової продукції на вміст ГМО за період з 2010 року по 2015 рік Головним управлінням Держсанепідслужби у Вінницькій області, виявлено чималу кількість продуктів рослинництва та тваринництва з вмістом ГМО. Детальніше за посиланням.

Крім того, Сергій Свитко зазначив, що дослідження лабораторії молекулярно-генетичних досліджень Українського науково-дослідного центру проблем стандартизації, сертифікації та якості захисту прав споживачів показало, що ГМО містить близько 30% українських харчових продуктів.

Відповідно до статті 15 Закону України “Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів”, в нашій державі забороняється промислове  виробництво та введення в обіг ГМО, а  також  продукції,  виробленої  із  застосуванням  ГМО, до їх державної реєстрації. Сергій Свитко нагадав, що рішенням 34 сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання №837 від 20 березня 2015 року «Про стан використання  генетично модифікованих організмів на території Вінницької області» територію Вінниччини оголошено вільною від генетично модифікованих організмів.

- Таке рішення обласної Ради є декларативним. Але обласна Рада найближчим часом  - 29 вересня цього року, знову звернеться до Президента України, Уряду і Верховної Ради України з проханням заборонити виробництво, використання, зберігання і транспортування ГМО-продукції в Україні, - сказав очільник обласної Ради.

Також Сергій Свитко звернув увагу учасників з’їзду на всеукраїнську проблему, яка потребує негайного вирішення – це вивезення і утилізація отруйних речовин-пестицидів з Джуринського отрутомогильника на Шаргородщині. Так, було зазначено, що на сьогодні у могильнику знаходиться близько 2100 тон відходів, а вивезено лише третину – більше тисячі тон. Ця проблема загрожує забрудненням навколишнього середовища та грунтових вод. Сергій Свитко наголосив, що це “бомба сповільненої дії” не лише для Вінниччини, а й усієї України. Влада області не може самотужки впоратись із зазначеною проблемою, тому потребує зусиль і підтримки на рівні керівництва держави із залученням європейських країн з метою її вирішення.

Голова обласної Ради Сергій Свитко запропонував у резолюції з’їзду врахувати зазначені проблеми і скерувати відповідні звернення до керівництва держави з цього питання.

Метою з’їзду є: зустріч фахівців з питань екології та охорони довкілля для пошуку спільних підходів, інженерних шляхів вирішення екологічних проблем України; обмін ідеями та досвідом; обговорення тенденцій і перспектив розвитку цієї галузі науки, освіти і практики в контексті стало розвитку; заохочення талановитої студентської молоді і аспірантів до наукового пошуку в екологічних дослідженнях.

Програма V -го Всеукраїнського з’їзду екологів з міжнародною участю (23-26 вересня) передбачає роботу учасників у секційних групах, де будуть обговорювати різні аспекти екологічної тематики в Україні. А на завершення, для учасників з’їзду передбачена екскурсійна програма. Матеріали з’їзду опубліковані у збірнику доповідей, а також згодом будуть надрукувані спеціальним випуском наукового журналу Вінницького національного технічного університету.

Повернутись Створено: 24 вересня 2015 року, 17:33 Переглядів: 1143

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація