Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Конкурс «Комфортні громади»: у Піщанці обладнають ЦНАП, а в Крижополі встановлять 18 тренажерів на спортивному майданчику Роздрукувати

На Вінниччині реалізують проєкти, які стали переможцями конкурсу обласної Ради «Комфортні громади» і отримали співфінансування з обласного бюджету. Так, завдяки цьому у Піщанській громаді облаштують Центр надання адміністративних послуг, а у Крижопільській – встановлять 18 силових тренажерів на шкільному спортивному майданчику.

Із тим, як реалізовуються проєкти-переможці, 16 листопада ознайомився голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Центр надання адміністративних послуг у Піщанській селищній громаді створили в грудні 2020 року. ЦНАП розміщується у невеликому приміщенні, тож виникла потреба в його розширенні. У громаді скористалися можливістю, яку надала обласна Рада, подали проєкт на конкурс – і отримали співфінансування. З місцевого бюджету на ремонт приміщення спрямували майже 93 тис. грн, з обласного - передбачено 216 тис. 700 грн.

Піщанський селищний голова Олександр Крижанівський каже, що роботи з облаштування ЦНАП виконані уже на 80%. За кошти обласного бюджету мають закупити меблі та інше устаткування для роботи Центру.

-  У нашому ЦНАПі надається 80 послуг, а після розширення плануємо 120. Будуть ще послуги щодо видачі документів із земельних питань, архівних довідок, - розповів Олександр Крижанівський. – Децентралізація передбачає максимальне наближення послуг до людей. Тож, відповідно, ЦНАП дуже потрібний. Поки тривають роботи, його діяльність ми не припиняли. Зараз ЦНАП розташований у цьому ж приміщенні, але у невеличкій кімнаті.

Піщанський селищний голова каже, що поки облаштовували та ремонтували приміщення для нового ЦНАП, стикнулися з необхідністю додаткового фінансування. Зокрема, треба було облаштувати пандус. На наступний рік у Піщанці при формуванні бюджету запланують і кошти на розвиток адміністративних послуг.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий каже, що фінансування конкурсу «Комфортні громади» на наступний рік збільшили вдвічі, а сам конкурс уже оголосили. Зробили це для того, щоб у громад було більше часу на реалізацію проєктів.

- Це дуже ефективний інструмент, щоб змінювати життя людей в громадах. Кошти на співфінансування проєктів надходять на безповоротній основі, - каже Вячеслав Соколовий. – Від громад маємо добрі відгуки і запит на сам конкурс. Ми це бачили по тому, скільки надійшло пропозицій і заявок. На наступний рік фінансування «Комфортних громад» уже передбачено в обсязі 40 млн грн.  Це збільшить можливості для громад для покращення життя людей у різних напрямах: це і безпека, і охорона здоров’я, і зони для відпочинку чи заняття спортом.  Громади самі визначають пріоритети, на місцях краще знають, що людям потрібно для комфортнішого життя.

Майданчик для тренажерів уже почали готувати у Крижопільській школі.  Він стане частиною шкільного спортивного містечка. Загальна вартість проєкту – 549 тис. грн, співфінансування з обласного бюджету - 220 тис. грн. Тут встановлять 18 тренажерів.

- Дуже гарна локація, є стадіон, інші тренажери, все це вдало поєднується. Проєкт «Комфортні громади» стане хорошим доповненням. Молодь має розвиватися, - зазначає Вячеслав Соколовий.

Довідково.

Обласна Рада оновила умови конкурсу на наступний рік. Зокрема, передбачено два етапи відбору проектів. Спочатку – на рівні територіальних громад. Там місцева рада створює відбіркову комісію, а визначені нею проєкти допускаються до голосування жителів громад. Проєкти, схвалені громадою, переходять на другий етап - на обласний рівень. Вони оцінюються фахівцями-експертами та передаються Експертній раді, яка й визначає переможців конкурсу.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 17 листопада 2021 року, 11:23 Переглядів: 397

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація