Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Конкурсною комісією підтримано 10 екологічних проектів Роздрукувати

1 серпня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось засідання конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. У її роботі взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутати обласної Ради Геннадій Мазур та Людмила Головашич.

Комісія розглянула пропозиції щодо підтримки природоохоронних заходів, які можуть фінансуватися за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

– Ми маємо перехідні проекти, які потребують дофінансування, серед них: будівництво системи каналізації у  селищі Стрижавка та реконструкція споруд очистки господарчо-побутових стічних вод з улаштуванням нової системи біологічної очистки в селищі Глухівці. Ці проекти розпочалися у 2017 році, – відкриваючи засідання, зазначив голова конкурсної комісії Андрій Гижко. – Також надійшла пропозиція на підтримку проекту щодо придбання насосного обладнання для заміни зношеного на каналізаційно-насосній станції  КП «Іллінціводоканал». Наступний проект стосується очистки частини річки Вільшанка на території Турбівської селищної ради. Селище Турбів - це новий проект, на який повністю готова проектно-кошторисна документація. Загалом, стосовно розчистки річок в області, варто зазначити, що після розчистки річки Десенки,  ми спостерігаємо значний позитивний вплив на річку Південний Буг.

Андрій Гижко також озвучив подані на розгляд конкурсної комісії проекти щодо реконструкції прибережної зони орнітологічного заказника місцевого значення «Тростянецький» в селищі Тростянець, врегулювання річки Домаха з реконструкцією шахтного водоскиду в с. Березна, а також видання наукового збірника «Природа Вінниччини».

В ході засідання, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник інформував присутніх про стан справ в області із збором та переробкою твердих побутових відходів. Щодо проектів, пов’язаних із переробкою відсортованого сміття у Калинівському, Іллінецькому, Козятинському та Хмільницькому районах, комісія вирішила розглянути ці питання у вересні після детального вивчення.

– На комісії я підняла питання смороду в місті Ладижині, –  сказала депутат обласної Ради Людмила Головшич. – Начальник екологічної інспекції спростував чутки про причетність спиртового заводу до цього. Наразі треба вжити усіх заходів, аби зупинити цей сезонний сморід, адже кількість обурень в Ладижині створює соціальний негатив. Заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко сказав, що для вирішення питання необхідно бодай одне офіційне звернення листом від жителів міста.

За підсумками обговорення, членами комісії внесено на розгляд ще дві пропозиції: про придбання сміттєвозів для окремих територіальних громад та про  придбання обладнання для відновлення і підтримки гідрологічного режиму водних ресурсів області (земснаряду). Комісією прийнято рішення підтримати  10 заявлених проектів.

Повернутись Створено: 1 серпня 2018 року, 16:37 Переглядів: 550

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація