21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Координаційна рада Роздрукувати

На Вінниччині розпочалася «революція»

Голова обласної Ради Сергій Татусяк закликав «провести революцію в свідомості кожного жителя Вінниччини». З таким закликом голова звернувся до членів Координаційної ради з питань місцевого самоврядування 18 січня на черговому засіданні.

Окрім голів районних рад та міських голів міст обласного значення, які входять до КР, у засіданні взяли участь голова постійної комісії ОР з питань адміністративно-територіального устрою та взаємодії з органами місцевого самоврядування Валерій Коровій, голова постійної комісії з питань бюджету Наталія Гетце, заступник голови ОДА Володимир Барецький та мер Вінниці Володимир Гройсман.
Головним питанням, яке розглядала рада, стала «Концепція реформування місцевого самоврядування». Проект цього документу було подано на розгляд членів ради з тим, аби здійснити його вивчення та обговорення до наступної сесії ОР.
З основними положеннями Концепції та адміністративно-територіальної реформи, в рамках якої і розроблена Концепція, присутніх ознайомив Сергій Татусяк. Зокрема, він зауважив, що Вінницька облдержадміністрація вже надіслала до уряду свої пропозиції щодо оптимізації кадрової структури органів виконавчої влади області.
Зокрема, запропоновано скоротити 3786 чиновників, а також ліквідувати 23 територіальні органи влади. Це, за попередніми прогнозами, дасть економію коштів у 105 млн. грн. на рік.
– Адміністрація свою роботу зробила. Тепер слово за нами – органами місцевого самоврядування. Ми маємо здійснити революцію в свідомості кожного з нас, – зауважив С.Татусяк, маючи на увазі те, що обласна рада має направити до Києва свої пропозиції щодо реформування органів влади на місцях.
За інформацією Кабміну, пропозиції з регіонів там чекають до 10 лютого. Вінницькі самоврядці мають остаточно визначитися 28 січня на черговій сесії ОР, затвердивши свою, регіональну «Концепцію реформування місцевого самоврядування».
Сергій Пилипович підкреслив, що основна мета Концепції полягає у створенні умов, за яких би 90-95% проблем територіальної громади вирішувалися б на місцях.
– Мета – наблизити якісні послуги до жителя громади. Усвідомте цю мету, бо це наше життя, – звернувся Татусяк до колег-самоврядців.
Про цілковиту підтримку «обласної» Концепції заявив і міський голова Вінниці Володимир Гройсман, який зауважив, що питання адміністративно-територіальної реформи треба піднімати знизу.
– Ми маємо два варіанти розвитку подій: перший – залишаємо все, як є, і ускладнюємо проблеми в місцевих радах і громадах. І другий – беремо на озброєння принципи Європейської хартії місцевого самоврядування і міняємо негативну ситуацію у місцевих владах.
Другим питанням Координаційна рада розглянула формування та виконання місцевих бюджетів, згідно з новими податковим та Бюджетним кодексами України. З роз’ясненнями основних новацій виступила начальник управління ДПА у Вінницькій області Таїсія Глімбоцька.
В ході обговорення обох питань між учасниками відбулася жвава та емоційна дискусія. Самоврядці ставили доповідачам запитання з практики своєї діяльності, наводили конкретні приклади.
– Я побачив те, що хотів: інтерес, цікавість. Було багато запитань, прозвучали зауваження, сумніви – значить колеги не байдужі до обговорюваних питань, – резюмував зустріч С.Татусяк.
Наступним кроком обговорення «Концепції реформування місцевого самоврядування» стануть навчання представників органів місцевого самоврядування у Хмільнику 24-28 січня.

 

Повернутись Створено: 18 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 863

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація