24 жовтня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Відбулось останнє засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради Роздрукувати

8 жовтня  під головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка відбулося останнє засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради.

У засіданні Координаційної ради взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та інші члени цієї ради -   голови районних рад, міські голови міст обласного значення, а також запрошені-керівники окремих профільних постійних комісій обласної Ради, директори окремих департаментів, начальники управлінь облдержадміністрації та обласних служб, представники засобів масової інформації.

На засіданні розглянуто три  надзвичайно актуальних та важливих питання, які стосуються області в цілому, так і кожної територіальної громади. Зокрема,  «Про   стан  та  ефективність  використання  майна  об’єктів  спільноївласності територіальних громад сіл, селищ, міст області», «Про роботу закладів дошкільної, загальної середньої освіти у сільській місцевості та хід виконання Обласної комплексної програми «Сільська школа» на 2011-2015 роки,  затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради     6 скликання  від 04 березня  2011 року № 62», «Про стан виконання в області Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди  їхньої символіки».

Відкриваючи засідання, голова обласної Ради Сергій Свитко наголосив, що перше питання порядку денного      надзвичайно важливе і разом з тим складне, адже саме комунальна власність займає провідне місце в структурі матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування.

Сергій Свитко  відзначив, що існуюча система управління  комунальною власністю в Україні ( в тому числі і в області) є недостатньо ефективною, а правове  регулювання до цих пір відсутнє, хоч, починаючи з 1996 року неодноразово робилися спроби розробки й затвердження проекту Закону «Про комунальну власність». Проте жоден з варіантів цього проекту так і не був ухвалений Верховною Радою України.

 - Тому на сьогодні Вінницька обласна Рада, як і всі інші органи місцевого самоврядування, для реалізації своїх повноважень, діючи в межах законів України, регулює питання управління комунальною власністю за допомогою власних рішень. Протягом декількох скликань обласною Радою було розроблено та ухвалено ряд таких рішень, положень, порядків, згідно з якими було удосконалено порядок управління майном та змінено підходи до передачі майна спільної власності в оренду. Запроваджено практику передачі в оренду майна спільної власності на конкурентних засадах, забезпечено публічність і конкурентність процесу оренди.

І така практика, на мою думку, є найбільш виправданою в існуючих правових умовах, оскільки дозволяє, з одного боку, максимально врахувати всі соціально-економічні особливості регіону, а з іншого - відповідає вимогам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», - зазначив голова обласної Ради.

Своє бачення також висловив і голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій. Зокрема, він наголосив на тому, що в області створена  робоча група, яка напрацьовує проект рішення обласної Ради про передачу центральних районних лікарень знову на районний рівень. Більшість голів районних рад підтримали позицію керівника виконавчої влади області та рекомендували внести її, як доповнення до проекту рішення з питання, яке розглядається.

Заслухавши інформації з цього питання начальника  управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області Василя  Федоришина та  директора Комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» Володимир Бабошина, члени Координаційної ради одноголосно схвалили 2 проекти рішень з доповненнями з цього питання порядку денного.

З другого питання порядку денного «Про роботу закладів дошкільної, загальної середньої освіти у сільській місцевості та хід виконання Обласної комплексної програми «Сільська школа» на 2011-2015 роки,  затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради     6 скликання  від 04 березня  2011 року № 62» поінформував членів Координаційної Ради директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрій Лисак.  Мова йшла про проблеми розвитку дошкільної, загальної середньої освіти у сільській місцевості, зокрема, про малокомплектність шкіл, підвіз учнів, надання якісної освіти в сільській школі, підготовку нової програми на наступні роки.   Рішенням з цього питання, яке було одноголосно схвалене, керівникам місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування рекомендовано, зокрема, здійснити аналіз виконання місцевих програм розвитку освітніх закладів в сільській місцевості на засіданнях координаційних рад, колегіях, нарадах з метою їх актуалізації та належного фінансування;   активізувати роботу з відновлення роботи дошкільних навчальних закладів, відкриття додаткових груп у функціонуючих закладах з метою більшого охоплення дітей дошкільною освітою; вжити заходів щодо забезпечення 100% підвозу дітей і вчителів із сільської місцевості до місць навчання і роботи тощо.

Актуалізуючи розгляд третього питання порядку денного «Про стан виконання в області Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди  їхньої символіки», голова обласної ради Сергій Свитко  звернув увагу, що 10 жовтня 2014 року 27 чергова сесія обласної ради 6 скликання  ухвалила історичне рішення – «Про демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму», а 9 квітня 2015 року Верховна рада України ухвалила чотири законопроекти так званого «декомунізаційного пакету». Очільник обласної Ради іще раз  ознайомив членів Координаційної ради з механізмом та термінами виконання цих законів та закликав всі органи місцевої влади, громадськість до співпраці та конструктивної роботи.

- В містах і селах ми повинні прискорити процес перейменування вулиць. А щодо перейменування населених пунктів, необхідно активізувати проведення громадських слухань і подати, у встановленому законом порядку, пропозиції про перейменування населених пунктів на розгляд Верховної Ради. Вважаю, що проведення місцевих виборів у жовтні цього року не повинно загальмувати цей процес, - наголосив Сергій Свитко.

На завершення голова обласної Ради Сергій Свитко підбив підсумки роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради.

- Сьогодні ми провели останнє засідання. Всього протягом скликання було проведено 19 засідань Координаційної ради, на яких розглянуто та ухвалено рішень з 36 питань. Аналізуючи конкретні напрями нашої діяльності, хочу відзначити такі надзвичайно актуальні та важливі питання, які стосуються розвитку як області в цілому так і кожної територіальної громади, а саме: про ключові напрями реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, проект Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року та Перспективний план формування територій громад Вінницької області.

Серед прийнятих нами рішень хочу відзначити також такі важливі для області питання - це впровадження енергозберігаючих технологій в закладах соціальної сфери та житлово-комунального господарства здійснення контролю за їх реалізацією та інші.

Крім цього, саме на засіданні Координаційної ради прозвучала ініціатива та було прийнято рішення щодо проведення Обласного благодійного марафону «Врятуємо кожного бійця - захисника України».

Нагадую, що завдячуючи марафону спільними зусиллями всіх органів місцевого самоврядування області, комунальних закладів, жителів області було зібрано більше одного мільйона гривень, за які було придбано та передано у Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону (м.Вінниця) медичне обладнання.

Зроблено чимало. Я розцінюю нашу спільну діяльність, наш вплив на вирішення проблем розвитку територіальних громад та місцевого самоврядування в області,як задовільну. Я дякую всім членам Координаційної ради за активну та продуктивну роботу. Бажаю всім членам Координаційної ради, всім учасникам засідання добра і всіляких успіхів в ім'я розвитку області, України, а тим, хто прийняв рішення продовжити самоврядну діяльність - успішної виборчої кампанії.

Ще раз дякую вам за співпрацю, - акцентував  Сергій Свико, закриваючи засідання.

Детальніше з рішеннями Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради можна ознайомитись на веб-сайті обласної Ради.

 

 

Повернутись Створено: 8 жовтня 2015 року, 17:00 Переглядів: 1119

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація