Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Координаційна рада вчергове підняла питання якості питної води Роздрукувати

9 серпня Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради розглянула питання «Про стан забезпечення населення області якісною питною водою та перспективи вирішення проблемних питань у сфері водопостачання».

Ця проблематика неодноразово піднімалася постійною комісією обласної Ради з питань будівництва, розвитку населених пунктів і територій на громадських (депутатських) слуханнях, спільних засіданнях комісій облради, сесіях. Крім того, в регіоні діє Обласна програма «Питна вода» на 2012-2020 роки.

На думку голови облради Сергія Татусяка, саме ця програма має стати базою у вирішенні питання забезпечення якісною питною водою жителів територіальних громад Вінниччини.

– У нас в області 70% існуючих водогонів застарілі або аварійні, а 90% сільських територій взагалі не мають централізованого водопостачання. До того ж, з року в рік все частіше зникає і кринична вода, бо пропадають водоносні горизонти. Тому питання має бути на постійному контролі органів влади і громадськості, – зауважив Сергій Татусяк.

Таку ж думку висловили голова постійної комісії облради з питань будівництва, розвитку населених пунктів та територій Микола Андрусишин і заступник начальника головного управління Держсанепідслужби у Вінницькій області Анатолій Борисенко. Зокрема, М.Андрусишин нагадав, що паралельно з програмою «Питна вода» обласна Рада відновила програму «Чиста криниця», виділивши для цього 150 тис. грн.

Сергій Татусяк зауважив, що на сьогодні в області працюють такі потужні проекти як швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Український фонд соціальних інвестицій, котрі працюють саме у напрямі водопостачання. Відтак, голова облради закликав керівників районів скористатися можливістю вирішення «водного питання» за рахунок цих фондів.

 

За результатами обговорення проблеми Координаційна рада прийняла рішення рекомендувати сільським, селищним, міським, районним радам:

– щорічно передбачати у видатковій частині районних, сільських, селищних та міських бюджетів кошти на реалізацію заходів, передбачених місцевими програмами «Питна вода»;

– розглянути можливість щодо фінансування проектів з розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання та водовідведення за результатами перевиконання дохідної частини місцевих бюджетів за підсумками 9 місяців 2013 року;

– розробити план заходів з приведення джерел, водопровідних мереж та споруд підпорядкованих територій відповідно до вимог чинного санітарного законодавства та забезпеченню безперебійної подачі населенню доброякісної питної води в достатній кількості.

Крім того, профільним управлінням рекомендовано провести моніторинг підприємств водопровідно-каналізаційного господарства області з питання здійснення ними виробничого лабораторного контролю безпечності та якості питної води, а також уточнити перелік артезіанських свердловин, які знаходяться в експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, де відсутні технологічні засоби обліку видобутих підземних вод та вжити заходів щодо їх встановлення.

Також головам районних рад доручено провести у своїх територіальних громадах відповідні слухання, наради тощо з озвученої проблематики. Виконання цих та низки інших рекомендацій контролюватиме обласна Рада.

Повернутись Створено: 12 серпня 2013 року, 15:43 Переглядів: 1033

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація