26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Координаційна рада вивчала грантову діяльність Сорокського району Молдови Роздрукувати

Вперше Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради свою роботу після пленарного засідання продовжила візитом за кордон. 9 серпня голови районних рад та міських рад міст обласного значення, деякі депутати обласної Ради та представники окремих управлінь облдержадміністрації на чолі з головою облради Сергієм Татусяком відвідали місто Сорока Республіки Молдова. Там вінничани знайомилися з грантовою діяльністю Сорокського району, який є лідером у республіці з даного питання.

Розпочався візит із зустрічі з головою району Сорока Віктором Сеу у приміщенні районної ради. Він розповів про проекти, які вже реалізував та над якими наразі працює район. З-поміж іншого В.Сеу виділив: проект Євросоюзу «Енергоефективність та біомаси» вартістю 5,5 млн. лей; проект Європейського банку реконструкції та розвитку (будівництво водогонів) – 4 млн. лей; проект Фонду соціальних інвестицій Республіки Молдова (будівництво доріг) – 13 млн. лей; Програма сусідства Молдова-Румунія (соціальна підтримка пристарілих за кошти ЄС) – 293 тис. євро та інші.

– Всі успіхи району у грантовій діяльності – це заслуга команди: органів влади, громадських організацій, спеціалістів… Кожен на своєму місці лобіює інтереси району в уряді Молдови, в європейських інституціях, в бізнес-колах, – сказав на чинники успішності Віктор Сеу.

Він додав, що усі грантові проекти створює відділ при районній раді, у якому на постійній основі працює 4 особи. За потребою відділ долучає до роботи фахівців на громадських засадах.

Як приклад успішного гранту В.Сеу продемонстрував роботу Бізнес-інкубатора, який три роки тому було створено за кошти уряду Норвегії. За цей час на пільгових умовах установа допомогла відкрити близько 30 нових справ, давши роботу 170 підприємцям.

Після огляду офісів та виробничих цехів інкубатора, вінничани здійснили екскурсію до Сорокської фортеці, котра також бере участь у грантовому проекті.

Зокрема, через Спільну операційну програму Євросоюзу «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013рр.» Сорокський район отримав 2 млн. євро на реконструкцію 500-літньої пам’ятки історії. Паралельно, в рамках цієї ж програми, 75 тис. євро на відновлення отримала українська фортеця «Хотин» та румунська «Сучава» (18 млн. євро). 

Вінницькі самоврядці залишилися задоволеними від отриманої інформації та побаченого. Вони погоджуються з тим, що подібний досвід варто впроваджувати на Вінниччині, однак нарікають на відчутність належної підтримки уряду України та недосконалість вітчизняного законодавства.

 

– Я задоволений результатами поїздки. У багатьох моїх колег – голів районів змінився погляд на деякі питання. Виникли нові ідеї і навіть окреслилися шляхи вирішення певних проблем. Це ще раз свідчить про те, що ми маємо вчитися працювати з європейськими коштами, беручи приклад у тих, хто має ц цьому більший досвід, – прокоментував мету візиту до Сорок Сергій Татусяк.

 

 

Повернутись Створено: 12 серпня 2013 року, 17:46 Переглядів: 940

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація