Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині запустили виробництво паливних брикетів із соломи Роздрукувати

.

5 лютого у селі Непедівка Козятинського району урочисто запустили виробництво солом’яних брикетів.

Участь в офіційному відкритті лінії брикетування Biomasser Multi взяли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова обласної Ради Анатолій Олійник, директор польської фірми «Asket» Роман Длугі та генеральний директор агрофірми «Світанок» Микола Мельник.

Директор польської фірми «Asket» Роман Длугі  відмітив, що їх установка за 10 годин переробляє близько 620 кілограм сировини. Тепловіддача 1-ї тонни брикетів дорівнює 2 тоннам чистої деревини. 

За словами першого заступника голово ОДА Андрія Гижка, в області планується перевести всі бюджетні заклади на альтернативні види палива. Він також  відзначив, що на території Вінницької області щороку є  3 мільйони тонн вільної соломи, і якщо її переробити цією установкою, то отримаємо вихід в еквіваленті 2,7 тисяч тонн вугілля, що  дасть змогу вирішити питання з опалюванням бюджетних підприємств.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що питання енергоефективності для Вінниччини зокрема, і України в цілому досить актуальне. В пошуках альтернативи газу, ми використовуємо всі можливі механізми. 
- Не всім сільгоспвиробникам устаткування, яке коштує понад 3 млн.грн по кишені. Сьогодні ми обговорювали із нашим польським колегою можливість розвивати такі проекти в рамках співпраці Україна-Польща, і вона реальна. Польський Уряд може на рівні Кабінету Міністрів України підписати угоду і надавати кредити. Нам потрібно виробити механізм з освоєння цих кредитів та напрацювати певні гарантії. В обласній Раді в рамках обласного бюджету спробуємо подібні проекти втілювати через комунальні підприємства, - зауважив Анатолій Олійник.

Установка з виготовлення солом’яних брикетів виготовлена і придбана у Польщі, тому продукція виробляється виключно за європейськими стандартами.

Нині у виробництві брикетного біопалива із соломи задіяні вісім ліній у дві зміни з перспективою до 5 тонн брикетів за зміну.

 

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 5 лютого 2016 року, 17:58 Переглядів: 2264

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація