23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Креативний та безбар’єрний: у Вінниці відкрили обласний молодіжний центр «Квадрат» Роздрукувати

Сьогодні, 19 грудня, у Вінниці відбулося офіційне відкриття Комунального закладу обласної Ради молодіжного центру «GrandOpening KVADRAT».

Сучасний креативний майданчик «Квадрат» створювався за концепцією найкращих молодіжних центрів Ради Європи у Вінниці. Назва центру символізує чотири напрями взаємодії, а саме: молодь, бізнес, влада й громада.

На «GrandOpening» були запрошені керівники області, міста, депутати обласної та Вінницької міської рад, представники міністра молоді та спорту України, громадські активісти, очільники бізнесу, члени молодіжних організацій та ті, хто безпосередньо брав участь у фундації та запуску «Квадрату».

Гості оглянули 700 кв. м вільного простору в центрі Вінниці для продукування та реалізації творчих, бізнес-ідей, наукових, соціальних та громадських ініціатив. Молодіжний центр має сучасну лабораторію для проведення наукових досліджень, виготовлення прототипів власних ідей (3D принтери, лазерний різак, ріжучий плоттер, свердлильний та точильний верстати).

Приміщення містить лекторії, лабораторію, коворкінг-зону, студію звукозапису, майданчик для створення online радіо і телебачення та залу для проведення заходів на 300 осіб. Приміщення молодіжного центру повністю пристосоване для людей з інвалідністю, зокрема з проблемами опорно-рухового апарату, вадами слуху та зору.

– Усі ми, хто тут зібрався, дуже чітко пам’ятаємо 26 квітня 2018 року. Саме цього дня відбувалася сесія обласної Ради, яка для нас стала історичною. Саме під час цієї сесії депутати обласної Ради у кількості 43 голоси підтримали створення комунального закладу «Вінницький Обласний молодіжний центр «Квадрат», – сказала директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Наталія Заболотна. – І це не просто приміщення, ідея і проект, це – його інституалізація та база.

– Я повернувся у спогади, де ми молоді створювали вокально-інструментальні ансамблі, шукали місце, де могли би писати музику, співати та з користю проводити вільний час, – поділився голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Нам тоді не було місця для прихистку, але мріялось. Я щасливий від того, що тут присутній, щасливий, що мій голос серед тих 43 голосів депутатів і, що може бути кращим того, що всі ми дали життя цьому закладу.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник подарував «Квадрату» книги.

– Я приніс вам книги наших українських моральних авторитетів, наших патріотів та духовних наставників: Любомира Гузара, В’ячеслава Чорновола та Мустафи Джемілєва, – сказав Анатолій Олійник. –  «Україна починається з тебе» - так стверджував В’ячеслав Максимович Чорновіл. Впевнений, що молоді покоління вінничан, українців житимуть та творитимуть саме з цими словами в серці, в душі і на устах. Мрійте, вірте і пам’ятайте – у Бога немає інших рук, окрім наших.

З книгами прийшли також голова облдержадміністрації Валерій Коровій, секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський та заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема. Організатори запевнили, що подаровані книжки займуть почесне місце на полиці експозиції у холі. Ними зможуть користуватися усі відвідувачі Центру.

Один з найважливіших напрямів роботи в креативному просторі «Квадрат» – проведення заходів у хабі для взаємодії влади та громади.

– Обласний молодіжний центр «Квадрат» – найсучасніший в Україні та є стратегічним надбанням, фундаментом для подальшого розвитку молодіжної політики не лише області, а й усієї України, – зазначив заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема. – Ми розкажемо про досвід Вінниччини всій Україні і запросимо усіх приїжджати до вашого «Квадрату».

Виконувач обов’язків директора Обласного молодіжного центру «Квадрат» Світлана Ярова вручила усім спікерам цеглини, які залишись на згадку про капітальну реконструкцію приміщення. За фундаментальний вклад в розвиток молоді Вінниччини вручили таку цеглину обласній Раді в особі її голови Анатолія Олійника. Також цю пам’ятку отримала депутат обласної Ради, голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини, яка також опікувалася створенням Обласного молодіжного центру «Квадрат», Людмила Станіславенко.

За словами Світлани Ярової, ключове завдання роботи центру – створення умов та можливостей для самореалізації.

Це перший прецедент подібного молодіжного центру в Україні, коли об’єднались молодь, бізнес, громада і влада всіх рівнів. Більше року Центр функціонував в експериментальному режимі. Там проводились різні заходи, організовані громадськими організаціями, молоддю, які допомогли створити нові ідеї для наповнення закладу.

В центрі абсолютно інклюзивне й доступне середовище та є наміри претендувати на Знак якості Молодіжних центрів Ради Європи.

Проект реалізовано за кошти Державного фонду регіонального розвитку (9 109 тис. грн), обласного бюджету (1 250 тис. грн), бюджету громадських ініціатив м. Вінниця (1 млн грн), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (600 тис. грн).

Повернутись Створено: 19 грудня 2018 року, 17:20
Оновлено: 19 грудня 2018 року, 17:41
Переглядів: 448

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація