Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Кроки євроінтеграції Роздрукувати

Виступ голови обласної Ради Татусяка С.П. під час круглого столу «Міжнародне співробітництво та сильна регіональна демократія як основа європейської інтеграції» 28 лютого 2012 року

Шановний пане Генеральний Секретарю!
Шановні гості, учасники круглого столу!


Дозвольте щиро привітати вас на споконвічно щедрій та гостинній вінницькій землі!
Сьогодні наш, оспіваний в піснях і легендах край, відзначає знаменний ювілей - 80-річчя з дня утворення Вінницької області.

Нинішнє свято - це не просто чергова дата в хронології нашого літопису. Це прекрасна можливість для того, щоб розсунути часові горизонти, подивитися вглиб тисячоліть, побачити свої давні коріння, відчути енергію творення наших днів і відкрити завісу у майбутнє.
Маю високу честь і щасливу можливість привітати всіх зі славним ювілеєм Вінницькій області!

Сьогодні на території житниці України, землі народно-визвольного руху, козацької слави, першого Президента України Михайла Грушевського - на Вінниччині, в центрі Подільського краю, зібралися ті, хто небайдужий до нашого завтрашнього дня. Ті, хто максимально скорочують терміни просування України в Європу, а також сприяють зближенню Європи з Україною.

Тому ми раді вітати учасників і гостей нашого круглого столу «Міжнародне співробітництво й сильна регіональна демократія як основа європейської інтеграції».

Хочу повідомити, що в роботі круглого столу бере участь Паскаль Георген - Генеральний Секретар Асамблеї Європейських Регіонів. Для нас Ваш візит, пане Паскалю, - велика честь, оскільки вперше вінницький край приймає почесного гостя, що представляє авторитетну європейську організацію, яка тісно співпрацює з Радою Європи, інститутами Європейського Союзу.

Ми пишаємося тим, що Вінницьку область в Брюсселі знають і сприймають як регіон, який ініціює євроінтеграційні процеси.

Участь у нашому заході також беруть::
• АНДРІЙ ЛОСЄВ - перший заступник голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні;
• СЕРГІЙ ЧЕРНОВ - голова Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад;
• ІОН СТАВІЛЛЕ - Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україну;
• ЄВГЕН УДОД - голова Дніпропетровської обласної Ради;
• Кшиштоф Свідерек - Генеральний Консул Республіки Польща в м. Вінниці;
• ШАНДОР КЬОЛЕШ - Експерт ICDT;
БОЖЕНТІНА палицю - КОРУБА - воєвода Свентокшіській;
• ВЛОДІМЕЖ Стемпеню - заступник голови сеймиками Свєнтокшиського воєводства;
• ЛЕЩЕК РУЩІК - заступник маршалка Мазовецького воєводства;
• ІЛЛЯ ГАФФНЕР-голова комітету законодавчих зборів Свердловської області Російської Федерації з питань аграрної політики.

Раді також вітати:
- Іноземні делегації Польщі, Молдови, Придністров'я, Республіки Білорусь, Російської Федерації;
- Делегації Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Одеській, Чернівецькій, Харківській та Хмельницькій областей;
- Депутати обласної ради, голови районних державних адміністрацій, голови районних рад, начальники обласних управлінь та відомств. Всього близько 220 осіб.

Шановні учасники круглого столу!
Європейська інтеграція України вимагає вироблення та реалізації такої моделі регіонального управління, яка відповідала б принципам регіональної політики Європейського Союзу, сприяла становленню нових форм співпраці у форматі «центр-регіон».

Про це, зокрема зазначалося Президентом України Віктором Януковичем на останньому засіданні Ради регіонів, яке відбулося 21 лютого 2012 року. Згідно з прийнятим Радою рішенням, - удосконалення системи державного управління регіональним розвитком і активне впровадження комплексних соціально-економічних реформ визначені в Україну як першочергові пріоритети державної регіональної політики в 2012 році.

Модель влади - це визначальне в державі. Якщо система противаг збалансована, тоді ефективно працює і влада, і громадські інститути, а звідси - є перспектива розвитку всіх сфер життєдіяльності.

Тому робота, яку ми почали на рівні місцевої виконавчої, представницької влади, а головне - на рівні громадських організацій, - є необхідною і перспективною. І не тільки для Вінницької області, а й для всіх областей України. Адже ми знайшли той формат, який є перспективним для України.

Але без громадської ініціативи і зацікавленості в результатах спільної з органами влади роботи, без почуття патріотизму і солідарної відповідальності за рідне село, селище чи місто навряд чи можна сподіватися на позитивне виконання намічених планів. Тому головне, що нам потрібно - це настрій на позитивний результат і високий ступінь відповідальності за розпочату справу.

Нехай нам іноді важко, нехай деколи ми помиляємося. Але ми вже подолали ледь не найскладнішу частину шляху, придбавши при цьому безцінний досвід розвитку громадянського суспільства, міжрегіонального співробітництва та сильної регіональної демократії.

Переконані, що тільки зміцнення міжрегіональних господарських зв'язків, розвиток міжрегіональної співпраці дасть можливість розкрити і задіяти внутрішній потенціал розвитку територій, забезпечити інтеграцію регіонів.

Вінницької області вдалося наповнити зміст міжрегіонального співробітництва спільними ініціативами в соціально-гуманітарній та фінансово-економічній сферах, а також стимулювати адресне фінансування проектів через неурядові фонди.

У листопаді минулого року Вінниччина стала повноправним членом Асамблеї Європейських Регіонів, яка об'єднує 250 регіонів з 35-ти країн Європи та СНД, а також 16 міжрегіональних організацій. Це дає можливість широкому колу земляків наочно вивчати передовий європейський досвід реформ регіональної влади і вивести нашу роботу на новий якісний рівень.

Співпраця Вінниччини з регіонами ЄС щодо створення в області сприятливого для інвесторів клімату, входження в європейський освітній простір, розвиток громадянського суспільства дуже потрібні місцевим громадам. Ми будемо тільки поглиблювати і розширювати цю роботу. Немає сумніву, що це на користь Україні в цілому, нашому регіону безпосередньо і кожному жителю Вінницької області зокрема.

Уже зараз територіальні громади Вінниччини мають більше 200 угод про співпрацю з територіальними громадами країн Євросоюзу. Найбільше - в Польщі. Ми постійно працюємо над розширенням географії співробітництва області з регіонами іноземних держав, особливо сусідніх країн-членів Європейського Союзу.

Для прикладу. 12-15 вересня 2011 року в трьох країнах Європи відбувся найбільший міжнародний захід, який організували і провели Вінницька обласна Рада, обласна державна адміністрація та Міжнародна громадська організація «Україна-Польща-Німеччина».

Згідно з програмою, відбулася презентація економічної привабливості Вінницької області в впливових інститутах Євросоюзу - Раді Європи (Страсбург) і в Комітеті регіонів Євросоюзу (Брюссель).

Вінницька обласна Рада зробила низку кроків щодо виконання завдань Президента щодо реформування системи регіонального управління.

Перше. На сесії обласної Ради затверджено регіональний план дій - «Концепція реформування місцевого самоврядування». Вона пройшла оцінку міжнародних експертів, обговорено на науково-практичних конференціях і в територіальних громадах.

Концепція також опрацьована в Асоціації обласних і районних рад. Зараз в рамках документа, ми проводимо масштабну організаційну, просвітницьку роботу. Вважаємо, що положення Концепції можуть стати базою змін до законопроектів «Про місцеве самоврядування», «Про місцеві державні адміністрації» та змін до Конституції України.

Друге. Вінниччина вперше змінила підхід територіальних громад до планування свого соціально-економічного розвитку. Ми почали загальнообласну кампанію зі створення Стратегії розвитку кожної територіальної громади до 2020 року.

З метою «почути кожного подолянина», ми в кожній територіальній громаді працюємо над стратегічними напрямками розвитку. Залучаємо до цього широкі кола громадськості, кожного жителя громади, експертів, науковців, практиків, а також - міжнародні фонди. Результати роботи стануть основною «Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року».

Третє. Вінницька обласна Рада ефективно працює в напрямку формування сприятливого середовища для розвитку громадянського суспільства, досягнення європейських стандартів забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина. Зокрема, 14 лютого на черговій сесії депутати затвердили «Обласну програму сприяння розвитку громадянського суспільства в Вінницькій області на 2012-2015 роки».

Наша програма пройшла експертизу вітчизняними та міжнародними експертами. Вона визнана зразковою. А минулого тижня, в рамках членства в Координаційній раді з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, ми свої напрацювання та пропозиції надали для проекту Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

І наостанок. Сьогодні органи місцевої влади, як ніколи, готові взяти на себе управління територіями і нести за це повну відповідальність. Більше того, я з упевненістю заявляю, що Вінницька область готова стати пілотним регіоном з впровадження реформи регіональної влади і взяти участь в експерименті щодо вдосконалення моделі місцевого самоврядування!

Тому закликаю європейських колег допомогти нам будувати нову європейську Україна шляхом її модернізації, починаючи з реформи регіональної влади! Я сподіваюся, що учасники круглого столу, обмінюючись інформацією і досвідом, зроблять свій важливий внесок у вирішення проблем міжнародного співробітництва та сильної регіональної демократії як основи європейської інтеграції.

Дозвольте ще раз подякувати всім присутнім за участь і побажати плідної роботи.

 

Створено: 18 червня 2013 року, 11:15 Переглядів: 1047

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація