Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Круглий стіл Роздрукувати

Ігор Кревський: «У нинішньому стані місцеве самоврядування не може повноцінно, а головне – ефективно, функціонувати»

8 грудня перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський взяв участь у засіданні круглого столу, присвяченому темі реформування місцевого самоврядування в Україні. На зібранні також були присутні депутати обласної Ради Олексій Гаврилов, Марина Коваль, Тетяна Антонець, Олександр Побережець, Сергій Смотрич, голови сільських територіальних громад області та представники ЗМІ.

Ігор Кревський наголосив, що адміністративно-територіальна реформа, а особливо її складова – реформа регіональної влади – на часі. За словами самоврядця, у нинішньому становищі органи місцевого самоврядування не можуть повноцінно, а головне – ефективно, здійснювати свої функціональні обов’язки.
– Перша причина – недосконалість законодавства. На сьогодні існує 207 законів, які більшою чи меншою мірою регулюють місцеве самоврядування. Друге – ради делегують повноваження державним адміністраціям, залишаючись фактично представницьким органом влади без реальних важелів впливу, – зауважив Ігор Кревський.
Перший заступник голови облради нагадав учасникам круглого столу, що на сьогодні напрацьовується пакет нових законопроектів та змін до існуючих актів. У більшості з них за основу взято положення «Концепції реформування місцевого самоврядування», яку розробила обласна Рада за участю місцевих рад Вінниччини.
– Ще півроку тому наша Концепція сприймалася насторожено, особливо головами обласних і районних держадміністрацій. Але, розібравшись, вони схвалили нашу Концепцію. Вони прониклися ідеєю створення виконкомів, які підпорядковуються виключно радам і не залежать від центральної влади, – зазначив Ігор Миколайович.
Також І.Кревський поінформував присутніх про законопроект про об’єднання сільських територіальних громад. Наразі документ за ініціативи Міністерства регіональної політики, будівництва і ЖКГ проходить громадські слухання. Він передбачає додаткове фінансування сукупних бюджетів громад, які будуть об’єднуватися.

 

 

Повернутись Створено: 9 грудня 2011 року, 00:00 Переглядів: 913

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація