23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Круглий стіл Роздрукувати

Розвиток громад: умови, механізми, перспективи

В рамках Міжнародного форуму громадських ініціатив, який проводився у Вінниці 18 травня, відбулося секційне засідання у форматі круглого на тему «Розвиток потенціалу місцевих громад та соціально відповідальний бізнес: механізми взаємодії».
Учасниками заходу стали керівники органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій Вінниччини, представники українських і міжнародних інвестиційних інституцій, зацікавлених у реалізації соціальних проектів на Вінниччині, представники бізнесу.

Відкриваючи засідання, перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський зауважив, що удосконалення системи державного управління регіональним розвитком та активне впровадження комплексних соціально-економічних реформ визначено в Україні першочерговим пріоритетом державної регіональної політики у 2012 році
– Перед нами стоїть завдання змінити світогляд громад, навчити їх самоорганізації і відповідальності у вирішенні питань власного розвитку, не чекати, коли проблеми почнуть вирішувати «згори», а брати ініціативу у свої руки. І з цього починається справжнє місцеве самоврядування, здатне брати на себе широкі повноваження і відповідальність за розвиток територій, – зазначив І.Кревський.
Як свідчення росту активності громад Вінниччини перший заступник голови обласної Ради навів приклади їх успішної участі в Проектах ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» за підтримки Європейського союзу та швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Проектами охоплено 51 територіальну громаду в 17 районах області, а загальна вартість мікро-проектів, що були впровадженні в області, становить майже 7 млн. грн.
У Всеукраїнському конкурсі проектів розвитку територіальних громад Вінницька область після Дніпропетровської є також найактивнішою, а за кількістю переможців – на п’ятому місці. На реалізацію проектів-переможців цього конкурсу протягом 2005-2010 років в область з Державного бюджету надійшло близько 5 млн. грн.
З 2003 по 2012 рік на проведення обласного конкурсу на кращу програму розвитку територіальних громад з обласного бюджету виділено майже 10 млн. грн. для фінансування програм переможців.
Разом з тим Ігор Кревський відзначив, що, поряд з іншими формами активізації громад, саме запровадження стратегічного планування на місцевому рівні, сприятиме ефективному соціально-економічному розвитку територіальних громад, зростанню матеріального добробуту і всебічного розвитку громадян.
– Застосовуючи системний підхід, ми почали формувати «Стратегію регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року», розпочавши її обговорення з перспектив розвитку сіл, селищ, міст за участю широких верств населення, – зазначив заступник голови.

Восени на Вінниччині чекають на готові стратегії розвитку сільських територіальних громад. Далі розпочнеться робота над стратегіями районів. А 2013-й рік стане роком формування стратегії розвитку області до 2020 року
Заступник голови облдержадміністрації Григорій Дерун, який був співмодератором круглого столу, акцентував увагу на використанні можливостей великого бізнесу для розвитку потенціалу місцевих громад.
Учасники засідання поділилися досвідом впровадження своїх програм в Україні і на теренах Вінниччини, презентували актуальні проекти на 2012 рік та запросили представників громад до участі в їх реалізації. Зокрема, презентували свої можливості Володимир Воробей, партнер Спільноти «Соціально відповідальний бізнес», Олег Левченко, виконавчий директор громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», Світлана Ходакова, голова правління Обۥєднання громадських організацій «Відкрите суспільство».
Крім того, представники громадських організацій та територіальних громад змогли перейняти корисний досвід щодо написання грантових програм, з яким ознайомила Президент Міжнародної молодіжної палати Олена Крикун.
Власними напрацюваннями щодо використання досвіду центру проектного менеджменту при Барській районній бібліотеці поділився Володимир Саволюк, Івановецький сільський голова Барського району, а про розвиток багатьох громадських ініціатив на прикладі садівничого товариства масиву Сальник Калинівського району розповів Юрій Московчук, голова ради садівничих товариств цього масиву.

За результатами роботи засідання були ухвалені рекомендації, які можна подивитися тут:

 

Повернутись Створено: 22 травня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1053

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація