26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Культура Роздрукувати

Вінниччина започаткувала фестиваль «Русалка Дністрова»

З ініціативи керівництва Могилів-Подільського району на Вінниччині започатковано міжнародний фольклорний фестиваль «Русалка Дністрова». Це ще один крок до єднання українського та молдовського народів, адже захід передбачає участь у ньому, насамперед, митців України та Молдови.
Стартом проекту стало свято Івана Купала за участю гостей із Окницького району Республіки Молдова, яке відбулося 6 липня в селі Серебрія Могилів-Подільського району.

Взяти участь в купальському дійстві на березі Дністра було запрошено чимало поважних гостей. Зокрема, прибули заступник голови обласної Ради Юрій Медведєв, голова Могилів-Подільської райдержадміністрації Михайло Вдовцова, голова районної ради Олег Антонюк, голова Вінницької обласної організації Спілки письменників України Михайло Каменюк. Втім особливу пошану присутні виявляли до гостей із сусідньої Молдови: заступника голови Окницького району Андрія Цопи, примара (голови сільської ради) села Мерешеука Емілії Албу та директора школи з українсько-молдовським викладанням Лідії Гінда села Унгри.
З привітаннями з нагоди свята до присутніх звернувся заступник голови обласної Ради Юрій Медведєв. Він нагадав, що 6 районів Вінниччини та Молдови у травні підписали угоди про співпрацю. Серед них – Могилів-Подільський та Окниця, які одразу ж намітили спільні проекти на перспективу.
– І от сьогоднішнє фольклорне свято – це лише перший крок в реалізації літературно-мистецького проекту «Русалка Дністрова», який відбувається в рамках діяльності Єврорегіону «Дністер», – сказав Юрій Медведєв
Михайло Вдовцов підкреслив, що могилівчани давно відчували гостру потребу поновлення дружніх зв’язків з Молдовою. І першою спільною роботою стане фестиваль «Русалка Дністрова»
– Нинішній захід в Серебрії – це початок. 30 липня в селі Сліди відбудеться міжнародний пленер за участю українських та молдовських художників «Розписана хата». А вже через місяць після цього нас запросять до одного із сіл Окницького району, де ми також розписуватимемо хати. Однак кульмінація проекту буде 24-25 серпня, коли в Могилеві-Подільському відбудеться великий гала-концерт за участю українських та молдовських самодіяльних творчих колективів, – повідомив Михайло Вдовцов.
Організатори кажуть, що на цьому реалізація проекту «Русалка Дністрова» не завершиться. Навпаки, письменник Михайло Каменюк переконаний, що все тільки починається.
– Коли Спілка письменників України подала ідею провести в Могилів-Подільському районі літературно-мистецьке свято «Русалка Дністрова», ми й гадки не мали, що воно набуде такого розголосу. Виявляється, що воно в культурному плані ідеально підходить до реалізації проекту Єворорегіон «Дністер». Тому обласна влада обіцяє створити для нас особливо сприятливі умови, – зауважив Михайло Каменюк.
Він додав, що у Вінниці планується видання кожних три місяці альманаху, де друкуватимуться українські та молдовські письменники. Також в планах – навчання в Молдові кількох молодих українських письменників, які б вивчили там мову і здійснювали переклади.
Прагнення відновлення добросусідських зв’язків повністю підтримує і заступник голови Окницького району Республіки Молдови Андрій Цопа:
– Ми готові до культурної та економічної співпраці, – наголосив співрозмовник. – Отож розробляємо програму співробітництва з Могилів-Подільским районом. Дністер має не розмежовувати, а об’єднувати два наших народи, – прокоментував Андрій Цопа.
Організатори проекту «Русалка Дністрова» покладають на нього великі сподівання не тільки в культурному, а й в економічному плані. Адже фестиваль – чудова реклама для туристів.


Повернутись Створено: 10 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1005

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація