24 жовтня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

«Ми обов’язково скористаємось досвідом Молдови й Румунії під час проведення децентралізації влади» Роздрукувати

На цьому наголосив Сергій Свитко, перебуваючи із представниками Румунії та Молдови у місті Ладижині, яке стало останнім пунктом їхнього візиту на Вінниччину 10 липня.

Програма перебування була досить насиченою. Гості, зокрема, відвідали ТОВ «Вінницька птахофабрика» ПАТ «Миронівський хлібопродукт». На сьогодні- це одне з найбільших підприємств подібного типу у країнах Євросоюзу. Для прикладу, лише впродовж минулого року тут було вироблено курятини більше 200 тисяч тонн.  Кількість працівників підприємства складає 3689 осіб, яких підвозять на роботу із кількох навколишніх районів.

Отож, презентуючи гостям Ладижин, очільник тамтешньої територіальної громади Валерій Коломейцев із гордістю зазначив, що в місті повністю розв’язано проблему безробіття, оскільки з моменту спорудження птахофабрики було створено чотири з половиною тисяч робочих місць. Крім цього, на кожного жителя Ладижина з початку нинішнього року припадає по 140 тисяч гривень промислової продукції, виготовленої місцевими підприємствами. Це значно більше, ніж, для прикладу, у Вінниці, чи навіть Києві. До речі, за рівнем комфортності проживання невеликий Ладижин посідає 16 місце в Україні.

У свою чергу, голова обласної ради Сергій Свитко наголосив, що нині Україна бореться за незалежність на двох фронтах. Зовнішньому – силою зброї супроти путінської диктатури і внутрішньому – проти корупції, хабарництва і шаленій протидії реформам, серед яких і децентралізація влади. Тому для українців дуже велике значення має відповідний досвід Молдови і Румунії, яка вже стала членом Євросоюзу і значнопройщла вперед на шляху децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

- Ви пройшли непростий шлях, - сказав Сергій Свитко, - і маєте просто безцінний досвід. Україна стала на шлях змін і нам сьогодні дуже потрібна ваша підтримка. Тому я хочу подякувати всім нашим гостям, котрі знайшли час, і завітали на Вінниччину. Ви бачите, що ми щирі та відкриті люди, хочемо миру і добра всім сусідам.

На важливістьі і дієвість народної дипломатії звернула увагу присутніх Генеральний Консул Румунії в місті Чернівці пані Елеонора Молдован. За її словами, супроводжуючи представників органів місцевого самоврядування Молдови й Румунії на Вінниччину, вона перебуває із важливою і приємною місією. По-перше, вона на власні очі переконалась, що Україна здійснює реальні кроки до реформ, змінюючи систему влади. А, по-друге,  всі стали свідками дієвості методів народної дипломатії, оскільки лише кількох днів вистачило для того, аби поміж українцями, румунами та молдованами почали зав'язуватись дружні зв’язки на рівні місцевих рад.

До речі, аби поглибити цей процес, пані Елеонора Молдован пообіцяла знайти місто побратим в Румунії і для Ладижина. А загалом, на думку дипломата, методів взаємної співпраці поміж трьома країнами безліч. Тут і прикордонне співробітництво, і обмін школярів та студентів, і спільна грантова діяльність, і проведення інвестиційних форумів, і співпраця між навчальними закладами тощо. Тому, як наголосила Генеральний Консул, вона чекає відповідних заявок на проведення заходів партнерства.

Про підтримку всіх починань українців наголосила і секретар Ясської повітової Ради (Румунія) Лакраміоара Верніка.  

- Ми просто вражені побаченим, а надто вашими - підприємствами, - сказала вона. –  Це ж європейський рівень: технології, ставлення до праці, якість продукції. Але особливо вразили місцеві люди. Ще місяць тому ніхто з нас і не думав, що приїхавши сюди, ми знайдемо братів. Дозвольте вас запевнити – ви на правильному шляху. Скажу більше: вам не слід більше шукати партнерів – вони самі завітали до вас. Нам є що вам розповісти, адже наша країна вже 8 років у Євросоюзі. Відтак, ми знаємо, як застерегти від помилок і можемо посприяти відповідними фахівцями.

 

Повернутись Створено: 10 липня 2015 року, 20:04 Переглядів: 1129

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація