Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Лариса Білозір: «Діти з особливими потребами будуть обов’язково приносити користь суспільству, коли стануть основним пріоритетом у його розвитку» Роздрукувати

На долю дітей та молоді з обмеженими можливостями, з порушеннями в розвитку та просто дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і перебувають в соціальних центрах чи інтернатах в Україні випадає чимало випробувань.  В країні,   яка   не   опікується   своїми   громадянами,   неможливі економічні перетворення. Однак ті справи, які роблять працівники таких закладів, соціальні служби, волонтери, громадські та благодійні організації, батьки, представники місцевого самоврядування у Вінницькій області і вселяють надію, що не все втрачено і про таких дітей дбають. 

Стрижавський дитячий будинок-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку, де знаходяться 150 вихованців з усієї Вінницької області, відвідали румунська делегація, яку очолила секретар ради Яського повіту пані Верніка Лакраміоара, депутат Вінницької обласної Ради Лариса Білозір, директор обласного центру соціальних служб  для  сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова.

- Хочеться висловити подяку працівникам цього закладу, - зазначила депутат Вінницької облради Лариса Білозір. - Це особливі люди від Бога, які дбають про особливих діток, позбавлених не тільки батьківської турботи, а й мають вади та психічні проблеми, однак дуже талановиті та надзвичайно добрі й щирі. Керівником інтернату є мій колега-депутат Вінницької обласної Ради Василь Ліцький. Побувавши в цьому закладі я зрозуміла, якою морально важкою та відповідальною справою він займається.

Також додала, що захоплюється такими дітьми, які продовжують повноцінне життя.

- Діти беруть участь у творчих виступах, тричі перемагали на футбольній першості України та не один рік займали другі місця на кубку Європи. Особливість цієї команди в тому, що воротар у них дівчинка, - наголосила депутат. - Картини з бісеру, вишивки  купують навіть гості з США. Крім того, ці діти допомагають воїнам АТО - плетуть для них шалики та шкарпетки. Тут дітям прививають навики до праці, навчають вишивати, шити. Тут думають, як таких дітей працевлаштовувати в майбутньому. Ці діти хочуть реалізовуватися.

Керівник закладу, депутат Вінницької облради Василь Ліцький, розповів, що інтернат має своє підсобне господарство, випікає свіжий хліб, має продукти харчування власного виробництва:  м'ясо, молоко, чим повністю забезпечують свою потребу.

Крім того, Лариса Білозір разом з румунськими колегами та представниками соціальних служб області побували у тренінговому центрі самостійного проживання людей з інвалідністю в с. Дорожне Вінницького району. Ідеологія цієї установи полягає в тому, що об’єднання спільних зусиль батьків, громадських організацій та влади  допомогли створити один з найуспішніших спільних проектів на денній основі комунальної установи "Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей з  функціональними обмеженнями "Обрій" та асоціації захисту, допомоги інвалідам "Відкритті серця".

За словами керівника Румунської делегації пані Верніки, ще півтора роки тому, коли делегація відвідувала центр, тут тільки розпочинали проводити будівельні роботи, а сьогодні вона побачила його повноцінне життя. Центр успішно працює, маючи на балансі власний транспорт - автобус «Мерседес» з низькою посадкою, кошти на який виділили з обласного бюджету. Тут функціонує спортивний та тренінговий майданчик з перешкодами для навчання людей на візках – він реалізований за рахунок грантового проекту Монсанто. У центрі дітей привчають до самостійного проживання у громаді, дають їм навики роботи, функціонують творчі майстерні. Батьки та керівник закладу Світлана Демко є справжньою рушійною силою цього центру.

Їх зараз не називають інвалідами. Адже вони і справді особливі: найдорожчі для  своїх мужніх і жертовних матерів і батьків і не байдужі для тих, у чиїх серцях живе милосердя.

Повернутись Створено: 11 квітня 2016 року, 11:58 Переглядів: 963

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація