23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Лариса Білозір: «Інклюзивне виховання дозволить змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю» Роздрукувати

Вчора відбулось відкриття Бершадського іклюзивно-ресурсного центру. Зараз у районі 164 дітей з особливими освітніми потребами, котрі потребують корекції розвитку. Центр розташувався на першому поверсі історичної будівлі, де було повністю проведено ремонт, на який з державного бюджету вдалось залучити субвенцію близько 1 млн грн. Про це на своїй сторінці Facebook повідомила  депутат обласної Ради Лариса Білозір.

– Зараз тут працює троє фахівців – вчитель-логопед, практичний психолог та директор, – зазначила Лариса Миколаївна.– Ще є вакансії вчителя ЛФК та дефектолога. На відкриття ІРЦ у Бершаді також завітали представники подібних установ у сусідніх громадах – з Гайсина та Ладижина, де вони лише на стадії формування. Я системно підтримую такі проекти і приємно бачити такі зрушення в напрямку інклюзії та підтримки батьків та дітей з інвалідністю.

Зараз активно створюються інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) в районних центрах Вінниччини. Також одним із пріоритетних напрямів Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад став саме інклюзивний, в рамках якого в області реалізовується 34 проекти-переможці. Найближчим часом буде відкрита світлова сенсорна кімната в Тульчинському центрі соціально-психологічної реабілітації «Промінь надії» та ще одна кімната в Шаргородському ІРЦ.

– Цьогоріч громадська організація «Життя та розвиток громад», яку я очолюю, стали співфінансистом проектів «Мультисенсорна кімната психологічного розвантаження для дітей з інвалідністю», що реалізується у Шаргороді на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» та «Інклюзивна світлова сенсорна кімната для «Тульчинських промінчиків»» у Тульчині, – повідомила Лариса Білозір. – Ми направили реальний фінансовий ресурс для втілення цих та інших проектів, що посилило їхні позиції на етапі конкурсного відбору. Зараз вони вже реалізовуються.

На Вінниччині стартував освітній проект, який став одним із переможців конкурсу з визначення програм та проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства за рахунок коштів обласного бюджету. Загалом проект передбачає проведення в області інформаційної кампанії щодо інклюзивного прийняття рішень для дітей та дорослих з інвалідністю, зокрема, надання новітньої інформації учням, студентам та педагогам з тематики інклюзивної освіти.

– В Україні приймаються хороші закони щодо створення доступності та інклюзивності, але, на жаль, ще далеко не всі розуміють самі поняття «інвалідність» та «доступність». За допомогою такої інформаційної кампанії ми сподіваємося зробити нашу область доступною для всіх, не залежно від особливостей тієї чи іншої людини, – переконана керівник проекту Людмила Нецкін.

З учнями говорили про те, що в нашому оточенні можуть з’являтися люди з інвалідністю і це не щось дивне. Спікери у рамках спілкування намагались пояснити присутнім, що кожен, не дивлячись на свій фізичний стан, має ті ж самі права що й інші.

– Головне, що мають зрозуміти усі без винятку, що людей з інвалідністю ми маємо сприймати та підтримувати не через призму їхньої хвороби, а як особистостей з їхніми талантами та вміннями. Лише інклюзивне виховання дозволить змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю, – підкреслила Лариса Білозір.

Також з дітьми говорили про правильну термінологію, яку потрібно застосовувати, коли йдеться про людей з інвалідністю. Провели серію майстер-класів, зокрема діти могли спробувати проїхатись на візку, спробувати вивчити якісь фрази мовою жестів та прочитати шрифтом Брайля, тощо.

Ініціатори переконані, що знання та інформацію, яку отримають учасники інтерактивних заходів, у майбутньому допоможе створювати й надалі інклюзивне середовище на всіх рівнях, в якому зручно та комфортно всім.

Повернутись Створено: 20 грудня 2018 року, 15:47 Переглядів: 540

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація