Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Обласна Рада створила сім постійних комісій

    Впродовж роботи першої сесії обласної Ради депутати розглянули та прийняли 65 голосами питання про утворення та склад постійних комісій. Постійні комісії є органами Ради та обираються нею на строк її повноважень. Постійні комісії Ради діють відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту та н ....

  • Вячеслава Соколового обрано головою обласної Ради 8 скликання

    Під час засідання першої сесії обласної Ради 8 скликання до бюлетеня для таємного голосування з виборів голови обласної Ради були включені кандидатури від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Вячеслав Соколовий та від політичної партії «Європейська солідарність» Андрій Гижко. За результатами таємного голосув ....

  • Прийнято новий Регламент обласної Ради 8 скликання

    На першій сесії обласної Ради 8 скликання депутати розглянули та затвердили новий Регламент обласної Ради. Пропозицію щодо нової редакції вніс депутат Володимир Кістіон. Перед присутніми виступив депутат Владислав Скальський. – Новий регламент збільшує частоту проведення сесій – депутатам доведеться працювати більше. Підвищується які ....

Лариса Білозір: «Максимум віддачі для результату та розвитку громади» Роздрукувати

Рік депутатської діяльності для мене пройшов під гаслом “Максимум віддачі для результату та розвитку громади». Поясню, чому. Зробивши ґрунтовну аналітику питань та запитів районів області, я для себе окреслила відповідний план необхідної роботи та заходів для його реалізації і досягнення позитивних результатів. Оскільки, я переконана, що саме системний підхід може забезпечити успіх у будь-якій справі. Зокрема, я виділила окремі напрями, на яких потрібно максимально сконцентруватися та докласти всіх зусилль для їхньої реалізації. Це забезпечення фінансування важливих соціальних об’єктів на території Вінницької області та, зокрема, Тростянецького району, допомога та написання для громад грантових проектів та програм, навчання представників громад проектному менеджменту, адже сьогодні дуже важливо громадам навчитися писати грантові проекти регіонального та соціального розвитку. Враховуючи вкрай критичний стан значної кількості соціально важливих обєктів, таких як садочки, школи, ФАПи, амбулаторії, водогони, дороги, необхідно було залучати кошти на їхній ремонт, реконструкцію, запроваджувати енергозбереження в навчальних закладах. Інший напрям, який я веду вже багато років, - це навігування, допомога  та захист прав важкохворих дітей: онкохворих, дітей з орфанними (рідкісними генитичними захворюваннями), хворих на гепатити.

Окремим пунктом також стало питання зміни процедури розгляду та прийому громадян в районі. Так складається, що основними заявниками є люди похилого віку. Саме вони зараз потребують уваги і допомоги, оскільки наша держава переживає нелегкі часи, коли наша економіка поки що не дозволяє і не забезпечує належний рівень життя в країні.  Щоб жителям району було зручніше зі мною спілкуватися та звертатися зі своїх нагальних питань, я організувала виїзні прийоми громадян. Тобто, не люди до мене їдуть і витрачають масу часу та грошей, а я їду до людей, в села. Це вплинуло не тільки на якість розгляду звернень, бо роз’яснення з деяких питань я можу надати на місці, а й на збільшення кількості звернень.

Тільки за останній час, на таких виїзних прийомах, мені вдалося поспілкуватися з 127 людьми.

Крім того, постійно, кожен день в робочі години, працювала моя громадська приймальня в Тростянці, куди можуть звернутися усі жителі Тростянецького району. Однак, можу сказати, що до мене надходять звернення не тільки з мого рідного району, а й з усієї України. Оскільки я абсолютно доступна людина, то більшість людей звертається до мене через соціальні мережі та на електронну пошту. Дуже багато звернень щодо матеріальної допомоги на лікування - тільки з депутатського фонду мною було надано адресної матеріальної допомоги 53 громадянам. З питань звернень громадян до органів місцевого самоврядування та державних органів різних рівнів мною подано 39 звернень та запитів.  Часто звертаються учасники АТО та члени їхніх сімей, в основному з питань щодо навчання дітей, лікування та матеріальної допомоги. Багато вдається вирішити і допомогти, є й питання, на які отримуємо чисельні відписки. Тому кожне звернення розглядаю дуже ретельно, вникаю та вивчаю і відстоюю права дюдей на різних рівнях, коли потрібно звертаюся і до місцевих рад, адміністрацій, і до відповідних Міністерств -  охорони здоров’я, освіти, регіонального розвитку. Таким чином, ми домоглися вирішення багатьох питань і, в тому числі, щодо безкоштовного навчання за рахунок державних програм дітей воїнів АТО з округу, їх лікування, працевлаштування, розробки законодавства щодо інвестиційних фондів для будівнцтва житла та пільгової розтаможування для учасників АТО.

До мене також звернулися батьки дітей, яких було заражено гепатитами В і С у Вінницькій дитячій обласній клінічній лікарні. Я не могла не зреагувати на цю ситуацію, тому взялася за це питання. Зверталась до місцевої влади, до народних депутатів, прем’єр-міністра України та навіть до Президента. Крім того, я провела безліч публічних заходів, прес-конференцій, брала участь в ефірах на телебаченні та радіо, круглих столах і робочих групах на загальноукраїнському рівні на цю тематику, щоб максимально привернути увагу громадськості та влади до цієї проблеми.

В своїх численних запитах та зверненнях я намагалася домогтися службових перевірок за фактами зараження дітей під час переливання крові та проведення операцій в онкогематологічному відділені Вінницької дитячої обласної клінічної лікарні. Адже знаючи про неякісну перевірку донорської крові, про зараження дітей, керівництво лікарні та станції крові вперто мовчало, а після того, як факт зараження вийшов на поверхню, не змогли дати конкретної відповіді, хто в цьому винний.

Також, дякуючи журналістам, депутатам та громадськості, завдяки яким питання зараження дітей набуло резонансу, в рамках програми МОЗ з держбюджету було придбано обладнання для станції крові, сучасний аналізатор крові “Архітек” для Вінницької області, який дасть можливість якісно перевіряти донорську кров, зроблено ремонт в хірургічному відділенні, виділено кошти на ремонт та розширення приміщення станції крові, створено банк крові для онкохворих діток, а в обласному бюджеті 2016 року передбачено кошти на аналізи сучасним методом ПЛР.

В конкретних випадках була надана фінансова допомога на лікування дітей. Так, за моїм запитом, який пітримали всі депутати облради, надано кошти воїну АТО в розмірі 200 тис. грн. на лікування онкохворої дитини Ангеліни Задверняк, у якої після переливання крові у цій лікарні було виявлено гепатит Б та С. Наш фонд допоміг у лікуванні гепатитів всім тим онкохворим дітям з Вінницької області, яким терміново до пересадки кісткового мозку закордоном терміново потрібне було лікування гепатиту. На жаль, не дивлячись на те, що обласними депутатами було ініційоване відділення 5 мільйонів гривень на лікування заражених онкохворих діток, кошти на лікування, тільки офіційно зареєстрованих 35 дітей, не були виділені. Наші протоколи застарілі і дозволяють лікувати онкохворих дітей тільки через 2 роки після ремісії та й лікування для дітей старе та неефективне, тому я звернулася також до МОЗ щодо приведення  протоколів лікування та реформи системи безпеки крові до міжнародних норм та стандартів.

Прикро, але дуже велика кількість звернень до мене надходить з приводу лікування онкохворих дітей. Намагаюся максимально надати допомогу усім, для цього звертаюсь і на сесіях обласної, районних, міських, селищних рад та до адміністрацій про виділення коштів таким хворим, органи місцевого самоврядування в основному йдуть назустріч і я їм дуже вдячна за це, бо хто, як не ми, представники місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях, мусимо бути небайдужими і знати проблеми та біди людей. Ось в Бершаді, після мого звернення розробили програму, в рамках якої виділили 100 тис. грн на харчування для дівчинки з рідкісним орфанним захворюванням, в Гайсині 50 тис. грн - на лікування онкохворої дівчинки, в Тростянці  -10 тис. грн.  на лікування гепатиту у дитини. Дуже вдячна людям, які в біді допомагають своїм односельчанам, як це роблять в Летківці, Ободівці, Цибулівці, усім селом збирають кошти для важкохворих дітей, проводять ярмарки, аукціони. Я теж навігую таких важкохворих діток з району, Благодійний фонд “Допомоги онкохворим дітям”, який я очолюю, веде їх, консультує, домовляється та оплачує лікування, даю й власні кошти на лікування важкохворим діткам. Завдяки нашій роботі деякі дітки, які не мали жодних шансів на життя в Україні, були відправленні на лікування за кордон. За мого сприяння в Київській дитячій клініці ОХМАТДИТ було обстежено та надано консультації  вже 10 діткам. Загалом вже надано допомогу 240 онокохворим та 110 дітям.

Як голова профільної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва роблю все для того, щоб пришвидшити процеси децентралізації та залучити державні, грантові та проектні кошти в соціальний розвиток області. Під моїм головуванням відбулося засідання постійної комісії обласної Ради, де ми погодили проект рішення, яким вносяться зміни до Перспективного плану об’єднаних територіальних громад Вінницької області, з метою приведення у відповідність меж 19-ти обєднаних громад, утворених у 2016 році, в яких відбулися вибори 11 та 18 грудня 2016 року. Це дасть можливість новоутвореним громадам отримати новий правовий статус територіальної громади з повноваженнями міст обласного значення та перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та, саме головне, отримати державну субвенцію на розвиток інфраструктури. Депутати підтримали ці зміни та надали громадам шанс отримати кошти на розвиток соціально-економічної сфери. Я переконана, що об’єднання в громадах Вінниччини має відбувається навколо точок економічної активності, якими є міста районного значення, селища та потужні села, що можуть і мають стати центрами зростання для сільських територій.

За моєї ініціативи та сприяння у районі створено Інформаційно-ресурсний центр для допомоги громадам з написання грантових заявок. За підтримки такого центру було проведено форуми, круглі столи, надана допомога територіальним громадам та громадським організаціям у написанні грантів та проектів (116 грантів та проектів в соціальній сфері, з яких було реалізовано 60 проектів, в основному в школах, садочках, лікарнях, ФАПах, для людей похилого віку), переймаємо досвід у громадах, які вже пройшли процес об'єднання. Так, разом з головами сільських рад чотирьох районів Вінниччини побували в Новоушицькій об’єднаній територіальній громаді, яка отримала 23 млн. грн. державної субвенції на розвиток інфраструктури, біля 15 млн. грн. ПДФО і стала яскравим прикладом того, що сміливі першопрохідці завжди залишаються в виграші, що потрібно не боятися змін, а ставати на шлях розвитку.

У умовах обмежених фінансових ресурсів для розвиткових проектів основною задачею для депутата та керівників громад має стати пошук альтернативних шляхів фінансування для вирішення нагальних потреб. Одним із таких способів я бачу залучення додаткових коштів через участь у грантових програмах та проектах.

Тож, щоб активізувати цю роботу, я, разом з громадською організацією «Соціальний центр МХП», районними адміністраціями та Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування організували у Тростянці, Бершаді, Теплику та Гайсині регіональні форуми «Залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок грантової діяльності територіальних громад», на який запросили очільників міст, селищ та сіл районів і представників соціально-культурної, освітньох та медичної сфери. Зважаючи на те, що для багатьох очільників сіл та селищ це новий і досі  незнайомий напрям роботи, я організувала консультативну підтримку тим громадам, які все ж наважилися на написання грантових заявок. До речі, в Тростянецькому районі на грантову діяльність наважилися всі громади, а деякі писали навіть по 3 проекти від однієї сільської ради.

Завдяки попередньо проведеній роботі у селах, консультаціям, форумам, тісній співпраці трикутника “влада-бізнес-громада”, а саме, співфінансуванню ГО “Cоціальний центр МХП” та соціально відповідальним бізнесом, районною радою, селищними радами разом з основним фондом фінансування обласної Ради та активній участі у написанні працівників освіти, культури, медицини, сільських рад,  цього року в Тростянецькому районі було реалізовано 31 проект. Загальна сума фінансування проектів склала майже 8 млн. грн.

Громадська організація, яку я очолюю, написала 5 проектів та виграла і реалізувала 2 міжнародних проекти на 14 тис. євро для людей похилого віку.

Мені, як керівнику втіленого проекту, дуже приємно вже бачити чудові результати створеного нового центру соціальної активності для людей похилого віку. Дуже важливо, що створені умови для розвитку людей і вже вражають результати нашої спільної роботи. Сьогодні з головами ветеранських рад та керівником Тростянецького територіального центру соціального обслуговування думаємо над створенням таких центрів в кожному селі, також реалізовуємо грант «Літні, поважні – сучасні» від Німецького Фонду EVZ «Пам’ять, відповідальність і майбутнє», проект буде втілюватись на території Тростянецького району з жовтня 2016 року по жовтень 2017 року.

Я завжди була переконана, що постійно потрібно рухатися вперед і виходити з  “зони комфорту” і якщо необхідно, то навіть вчитися під час руху. Тому в  2016 році пройшла навчання в Школі місцевого самоврядування швейцарсько-українського проекту DESPRO для того, щоб допомагати в написанні проектів регіонального розвитку для місцевих громад, які фінансують з ДФРР. 

Сьогодні  живу на два міста і 17 сільських громад Тростянеччини. Вінниччина - це мій рідних край, дорога моєму серцю земля, моя Батьківщина. Тому я роблю і робитиму все, щоб Вінницька область стала однією з найкращих та найуспішніших, щоб наші діти в школах та садках мали гідні умови навчання. Багато за цей рік зроблено, але роботи попереду ще більше і я знаю, що ще потрібно зробити, особливо для тих, хто потребує нашої особливої уваги - для старших людей похилого віку, для дітей.

Головне - не боятися брати на себе відповідальність і впевнено рухається вперед, допомагати людям і розвивати село, яке абсолютно вірно вважають колискою  української нації. Я - реаліст, тож переконана: держава одна ніколи не дійде до проблем кожного села чи міста, кожної вулиці чи двору, тому тільки спільна робота та співробітництво депутатів всіх рівнів, голів сільрад, виконавчої влади, бізнесу, соціальної та громадської сфери і подальше формування свідомих, ініціативних, активних громад та їхніх громадян, коли ми будемо діяти злагоджено, без сварок, контролювати дії влади та впливати на неї, допоможе всім нам разом подолати ті труднощі, які сьогодні Україна проходить, які ще додатково ускладнюються агресією зі Сходу. Нам потрібні реальні здобутки, як на рівні розвитку країни, так і на рівні життя громад, їх простих мешканців, заради наших дітей, які і є-майбутнє України, заради кращого життя.

Повернутись Створено: 3 березня 2017 року, 16:00 Переглядів: 1312

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація