15 липня, о 10.00 в приміщенні обласної Ради (303 каб.) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв'язків з громадськістю                                                      

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

Лариса Білозір: «Ми реагуємо на звернення громадян, тому започатковуємо ініціативу «Лікар у село» Роздрукувати

Депутат обласної Ради, голова ГО «Життя та розвиток громад» Лариса Білозір ініціювала соціальну акцію «Лікар у село», яка покликана спростити доступ до медичних послуг мешканців сіл.

– Рівень розвитку медицини у селах та забезпечення сільських медичних установ усім необхідним, м’яко кажучи, був та залишається недостатнім, – говорить Лариса Миколаївна. – Зазвичай люди не мають змоги звернутися до сімейного лікаря саме тоді, коли є гостра необхідність та змушені чекати, адже прийом лікарями здійснюється один раз на тиждень у кращому випадку. Як результат, маємо в 1,5 рази вищий рівень смертності серед сільського населення в Україні, ніж серед міського. Проблемою також є відсутність належного забезпечення сільських амбулаторій і, як наслідок, навіть якщо людина потрапила на прийом, лікар не має можливості надати якісну послугу через брак медикаментів, обладнання тощо. Що вже казати, якщо навіть для оформлення медичної картки амбулаторного хворого пацієнтів відсилають у район.

Щоб спростити доступ до медичних послуг мешканців сіл на Вінниччині, стартувала соціальна акція «Лікар у село», яку ініціювала депутат обласної Ради Лариса Білозір. Суть акції полягає у тому, щоб громади, де спостерігається дефіцит медичних працівників чи обладнання у ФАПах, відвідали кваліфіковані спеціалісти та провели безкоштовний прийом громадян.

Як пояснює Лариса Білозір, до неї особисто та її громадської організації постійно надходять звернення громадян про ті, чи інші проблеми з медичним обслуговуванням у сільській місцевості. Люди скаржаться, що змушені їхати на прийом до спеціаліста до районного центру, який знаходиться за кількадесят кілометрів від села. Але навіть, якщо старенькі осилили дорогу та дістались до лікарні, їх там чекає ще одна перепона – довгі та виснажливі черги під кабінетами.

– Ситуація з медициною в Україні залишається складною, – каже Лариса Білозір. – У сільській місцевості далеко не скрізь є лікарі-спеціалісти, в яких люди могли би обстежитися та проконсультуватися. Тому, аби допомогти жителям, наша громадська організація організовує виїзні прийоми фахівців із різних галузей медицини. Ми стараємось реагувати на звернення громадян, тому виникла ідея започаткувати таку ініціативу, як «Лікар у село». Для того, щоб наші лікарі відвідали ту чи іншу громаду, потрібно направити звернення на адресу нашої громадської організації «Життя та розвиток громад» із підписами громадян та назвою населеного пункту. Варто згадати, що у інших районах Вінниччини уже успішно реалізується така ініціатива нашими партнерами. Зокрема, вперше таку акцію ми провели у селі Нова Ободівка та Бережанка Тростянецького району. Це села округу, де я обрана обласним депутатом. Тепер цей досвід успішно перенесли на Шаргородський і Тульчинський район (першими населеними пунктами були – Лозова, Шпиків, Будне)  і продовжуємо розширювати географію та збільшувати кількість людей, що зможуть пройти медичні огляди.

14 липня в селі Печері Тульчинського району, відбувся прийом лікарів в приміщенні ФАПу у рамках соціальної ініціативи Лариси Білозір. Огляд пацієнтів здійснювали офтальмолог та кардіолог із санаторію «Авангард».

Ініціатива щодо безкоштовного медичного обстеження жителів сіл лікарем-офтальмологом та кардіологом також реалізується на Вінниччині у Тростянецькому, Теплицькому, Гайсинському та Бершадському районах. Від початку акції там пройшли обстеження спеціалістів більше 800 мешканців віддалених сіл. Здебільшого це люди похилого віку, яким важко дістатись до лікарні, тому така ініціатива дуже необхідна і на часі, оскільки не всі спроможні приїхати до районного центру за відповідною кваліфікованою консультацією.

 

За матеріалами інтернет-ресурсу «TULCHIN.INFO»

Повернутись Створено: 16 липня 2018 року, 10:44 Переглядів: 389

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація